Захист даних на Фейсбуці: думаємо заздалегідь

Facebook як соціальна мережа є неймовірно популярним засобом спілкування. Але в його користувачів виникають проблеми з використанням і захистом персональних даних. Фейсбук вже неодноразово порушував умови використання особистого листування та інших даних, що ідентифікують особу. Тобто на політику конфіденційності Facebook покладатися не можна. 

1. Базові правила проти несанкційного використання даних

Ось декілька найпростіших порад, які убезпечать ваш обліковий запис соцмережі від несанкціонованого використання:

 • використовуйте для входу до акаунту надійний пароль (експерти рекомендують створювати паролі із застосуванням регістру, тобто поєднанням великих та маленьких літер, щонайменше від 8 символів),
 • не передавайте адресу електронної скриньки, номер телефону та пароль Facebook стороннім особам;
 • не залишайте свій мобільний номер та особисті світлини в різноманітних спільнотах з відкритим доступом для всіх;
 • обмежте доступ користувачів до вашого облікового запису (наприклад, «Тільки для друзів»);
 • не переходьте за підозрілими гіперпосиланнями. Ви можете просканувати їх через антивірусну програму;
 • вимкніть геолокацію пристрою під час користування соціальною мережею.

Але є й такі необхідні дії, про котрі ми забуваємо, а потім дивуємося витоку інформації. Поговоримо про них окремо.

2. Слідкування за сповіщеннями про підозрілі входи та застарілі сеанси

У налаштуваннях є опція повідомлення про вхід з браузера або пристрою, яким ви не користуєтеся. Цю інформацію є сенс інколи передивлятися. Опція знаходиться у налаштуваннях додаткового захисту в розділі «Налаштування» -› «Безпека й авторизація». Зазначимо, що функція сповіщення про вхід через Messenger або SMS незабаром стане недоступна, але натомість буде автоматично ввімкнено сповіщення в додатку.

Захист даних на Facebook, налаштування додаткового захисту

Рис. 1 – Налаштування захисту

Також варто виходити з усіх старих сеансів, які не увімкнені, лишаючи тільки активні.

Захист даних на Facebook, активні сеанси

Рис. 2 – Активні сеанси

3. Перевірка дозволів для додатків

Будь-який додаток на Facebook, наприклад, тест «Хто ви з серіалу…», при встановленні запитує у користувача перелік дозволів, серед яких може бути й доступ до приватних повідомлень. Найпоширеніша помилка – надати додатку доступ дописувати від нашого імені чи використовувати інформацію про наших друзів по соцмережі.

Як позбутися помилково даних дозволів 

 1. Зайдіть у налаштування
 2. Перейдіть у розділ «Додатки та сайти». 
 3. Натисніть на той, що цікавить, та виберіть у меню, які дозволи ви надаєте. Непотрібні додатки краще одразу видаляти, навіть якщо там немає зайвої інформації. 
Захист даних на Facebook, приклад непотрібних додатків

Рис. 3 – Приклад непотрібних додатків

4. Реєструйте Facebook на перевірені поштові сервіси

Перевірьте у загальних налаштуваннях вашого профілю, на яку електронну скриньку зареєстрована ваша сторінка. Це має бути пошта з хорошим захистом, якою ви постійно користуєтеся та яка працює у країні з френдлі-законодавством для українського споживача.

5. Дворівнева авторизація та її можливості

Двофакторна автентифікація дає підвищений рівень захисту для облікового запису, підтверджуючи вхід споживача через оповіщення на мобільний. Вона налаштовується через пункт меню «Безпека й Авторизація» -› «Двоетапна перевірка». Там треба вибрати пункт «Використання двоетапної перевірки» та увімкнути її. 

Захист даних на Facebook, двоетапна перевірка

Рис. 4 – Двоетапна перевірка

Facebook пропонує три способи захисту на вибір: sms-повідомлення, ключ безпеки або додаток для автентифікації. 

Захист даних на Facebook, способи захисту

Рис. 5 – Способи захисту

Вибираємо потрібну опцію та натискаємо «Використовувати».

Коли двофакторну автентифікацію увімкнуто, тепер щоразу при вході з нового браузера вам треба буде і вводити пароль, і користуватися другим способом захисту. Із кодом з sms все зрозуміло, тож розглянемо використання додатку та ключ безпеки.

Знадобиться завантажити додаток для смартфону (Android чи iOS), який генерує коди прямо на телефоні, не потребуючи для цього з’єднання з мобільним оператором. Для генерування кодів Фейсбук рекомендує використовувати такі додатки, як Google Authenticator або Duo Mobile. Далі натиснемо «Налаштувати», відкриваємо додаток на смартфоні та скануємо QR-код. 

Захист даних на Facebook, налаштування через додаток

Рис. 6 – Налаштування через додаток

У додатку має з’явитися рядок з акаунтом та шестизначним кодом, який буде оновлюватися кожні півхвилини. Увівши код, ви потрапите до соцмережі.

Корисними стануть резервні коди відновлення. Вони знадобляться, якщо ви втратите телефон, на якому налаштований другий фактор, та не матите пристроїв, що вказані для Facebook як довірені. Для їх отримання знайдіть опцію «Коди відновлення» -› «Налаштувати» та введіть пароль. На екрані з’являться 10 восьмизначних кодів. Кожен із них можна використати один раз як другий фактор для входу у свій акаунт, далі він стає неактивним. 

Довірений пристрій – той, з якого вибрана опція не запитувати другий фактор автентифікації на Facebook. Це має бути тільки ваш ноутбук або телефон. Додати або прибрати пристрій можна там, де налаштовується двофакторна перевірка.

Також є опція Ключ безпеки. Вона не є поширеною, але працює. 

Захист даних на Facebook, вхід за допомогою ключа безпеки

Рис. 7 – Вхід за допомогою ключа безпеки

Для додаткового захисту у фейсбуці та інстаграмі була створена розширена програма безпеки Facebook Protect. В Україні її запустили з грудня 2020 року. Ця програма перевіряє безпекові налаштування акаунтів – як мінімум, пароль та двофакторну автентифікацію. 

По-перше, вона додатково моніторить підозрілу активність, особливо з нових пристроїв та місць, та додаватиме нові функції захисту, які з’являтимуться у Facebook. По-друге, адміністратори сторінок соцмережі отримали Page Publishing Authorization. Тобто у разі, якщо адмін сторінки підключив Facebook Protect – усі інші користувачі мають увімкнути двофакторну перевірку та підтвердити країну перебування.

Захист даних на Facebook, пояснення від Довідкового центру 

Рис. 8 – Пояснення від Довідкового центру  

Поширені проблеми, які можуть виникати з Facebook Protect: 

 • блокування акаунтів у тих, хто не підключив програму. Вирішується підключенням;
 • не спрацьовування кодів – причина може бути у вході з нового пристрою або у некоректному генеруванні коду на пристрої, де вказано неправильний час.  

При увімкненні двофакторної перевірки треба згенерувати та зберегти резервні коди в надійне місце (не довірені пристрої, бо саме під час їхньої втрати коди й потрібні). 

Захист даних на Facebook, результат перевірки захисту

Рис. 9 – Результат перевірки захисту

Таким чином, захист ваших даних у соцмережах – то ваша власна справа. Будь-який ваш слід в мережі збережеться там надовго, навіть якщо файл, світлину або повідомлення вами вже видалено. Розміщуючи інформацію в акаунті Facebook, тримайте в голові можливість використання її сторонніми особами. Чим менше персональних даних ви розміщуєте – тим менший ризик їхньої втрати.

Користувачі YouTube переглядають близько мільярду годин відео щодня. На цьому можливий заробити – завдяки систематичній публікації відеороликів та взаємодії з ними глядачів. Цікавий контент формує лояльність підписників, отже, зростає кількість годин перегляду, підвищується взаємодія з аудиторією. Чи легко монетизувати свій канал YouTube у 2022 році?

Пропонуємо п’ять варіантів заробітку через Ютуб. Практика показує, що кожний сам по собі рідко стає доходним, але їхнє вдале поєднання між собою підвищує шанси на вдалу монетизацію. На Youtube Creators є відео для новачків, які варто переглянути перед початком монетизації власного каналу.

Як заробляти гроші на YouTube, відео

Рис. 1 – Підбірка навчальних відео від Ютубу

1. Через партнерську програму

YouTube – це єдина соцмережа, в кого є програма партнерства з користувачами. Реклама відображається за алгоритмами соцмережі або рекламодавці самостійно налаштовують таргетинг для своїх товарів/послуг. Якщо ваш канал потрапить до переліку тих, на яких ця реклама відображатиметься, ви отримаєте гроші. 

Як заробляти гроші на YouTube, монетизація каналу

Рис. 2 – Правила монетизації контенту

Для партнерства з Ютубом ви повинні мати:

 • від 1000 підписників на вашому каналі;
 • від 4000 годин перегляду контенту за останній рік;
 • увімкнену двохетапну перевірку;
 • відсутність активних попереджень про порушення правил спільноти.

Крім прямої партнерської програми Ютуб, існує багатоканальна (MCN), яка об’єднує декілька YouTube-каналів. Представники мережі допомагають блогерам заробляти на контенті. Багатоканальні партнерські мережі мають велику комісію, але пропонують спрощену процедуру виводу коштів, додаткові інструменти просування. Це оптимальний варіант для початківців.

Різниця між прямою партнерською програмою YouTube та багатоканальною полягає в частині доходу від реклами, яку отримує блогер. У першому випадку ви отримуєте 55% оплати рекламодавців, у другому – близько 25%. 

Варто зазначити, що найнижчий поріг виведення коштів становить 100 доларів, і відповідно зростає за умови розвитку каналу. Для виведення отриманих від партнерства грошей необхідно відкрити валютний рахунок в банку, вказати платіжні реквізити в особистому кабінеті та підтвердити свою електронну пошту. 

Сума доходу від партнерської програми YouTube залежить від:

 • тематики відеоролика та його якості; 
 • кількості рекламних показів – хоча б перші 30 секунд ролика споживач має додивитися;
 • формату рекламного оголошення;
 • розташування аудиторії;
 • охоплення відео.

Ознайомитися з точними показниками вашого доходу можна в особистому акаунті Google AdSense або в особистому кабінеті партнерської програми. Спрогнозувати рівень власного доходу з урахуванням актуальних показників вашого каналу допоможуть такі безкоштовні сервіси, як YouTube Analytics, SocialBlade або WhatStat.

Як підключається монетизація роликів на YouTube? 

 1. Після завантаження відеоконтенту слід зайти в розділ “Менеджер відео”. 
 2. Треба клікнути поруч з потрібним роликом “Змінити” або “$” поруч з ним, на вкладці “Монетизація”. 
 3. Далі слід вибрати формати рекламних оголошень, які будуть показані в ролику, й натисніть “Зберегти”.

2. Заробіток на YouTube Shorts

YouTube Shorts – це коротка платформа для обміну відео. З 2022 року жителі України доєдналися до тих, хто має можливість підключення монетизації коротких відео. Отже, тепер є нагода знімати короткі відео та отримувати бонус від YouTube від 100 до 10 тисяч доларів на місяць. Винагорода нараховується із спеціального фонду YouTube Shorts, бюджет якого дорівнює 100 млн. доларів. 

Сума залежить від країни проживання глядачів, кількості переглядів та інших факторів. Гроші можна буде отримати через пов’язаний з каналом обліковий запис AdSense.

Як заробляти гроші на YouTube, YouTube Shorts

Рис. 3 – Приклад YouTube Shorts

3. Продаж власних товарів або послуг

Залежно від тематики каналу – наприклад, садівництво, мотоцикли Харлей, інтер’єри та ін. – ви можете додати рекламу своїх товарів, розмістивши знизу в описі посилання. Тобто це можуть бути власноруч створена мозаїка з керамічної плитки у вашій ванній, якщо ви шукаєте замовників. Або вирощені квіти, які ви пропонуєте у блозі про сад. Або канал із тест-драйвами мотоциклів, які продає ваш інтернет-магазин. Таким чином, на сайт йтиме постійний трафік з YouTube-каналу. 

Як заробляти гроші на YouTube, тематичне посилання

Рис. 4 – Приклад тематичного посилання

4. Пряма співпраця з рекламодавцями

Якщо у вас є понад 500 тисяч підписників, хороша статистика показів та суттєві охоплення YouTube, то рекламодавці й представники брендів будуть самостійно зв’язуватися з вами, особливо якщо у вас спільна тематика. Можливі формати співпраці – демонстрація товару в роликах, огляди та розсилки, або розміщення на каналі реферальних посилань. 

Наприклад, на каналі Євгена Клопотенка під відео після докладного опису страви є корисні посилання. Так, під рецептом запеченої картоплі з салом у описі йде посилання на мережу магазинів Варус: https://varus.ua/uk, https://go.varus.ua/,   https://www.facebook.com/varusua/, https://www.instagram.com/varus.ua/?h… 

Як заробляти гроші на YouTube, співпраця з рекламодавцями

Рис. 5 – Співпраця з рекламодавцями

Якщо вхідні пропозиції вам не надходять, є рекламні біржі, які беруть комісію, але знаходять замовників та знижують ризики. Так ви відкриваєте доступ до розширеної статистики, і потенційний замовник вибирає ваш або інший канал.

5. Донати на стрімах

Стрім – це трансляція в режимі реального часу, наприклад, проходження гри на комп’ютері або демонстрація повсякденного життя: люди подорожують, діляться процесом опанування творчих навичок, наприклад, грі на гітарі, кулінарними курсами. При вдалому стрімі у глядача має спрацювати “ефект присутності”.

Збирати донати під час стрімів дозволяє функція SuperChat – глядач може задонатити кошти під час прямого ефіру, закріпивши коментар цього глядача вище за інші, отже, ви швидше помітите та відреагуєте. Ця опція є на всіх каналах з підключеною монетизацією. Розмір комісії за виведення донатів можна дізнатися лише через власні звіти YouTube Analytics і AdSense.

6. На які тренди YouTube варто звернути увагу підприємцям у 2022 році:

 • загальне збільшення кількості реклами – тепер її показуватимуть на всіх каналах,  незалежно від того, підключали вони монетизацію чи ні. Тепер знаходити цільову аудиторію стане простіше;
 • вертикальний формат відеороликів – статистика минулого року показала, що 70% користувачів дивиться YouTube зі смартфонів, тобто вертикальний контент зручніший для перегляду з телефонів;
 • нетривалі розважальні відео у форматі YouTube Shorts, які, до речі, часто зняті у вертикальному форматі; 
 • інтегровані онлайн-сервіси для продажу фірмового мерча – блогерам це зручно, бо можна продавати товар прям з ютубу. Власнику каналу треба тільки розмістити асортимент на своїй сторінці у спеціальному розділі. 

Тож для того щоб заробити на YouTube, треба створювати якісний контент, постійно взаємодіяти з аудиторією й помічати її споживацькі настрої. А щоб не потрапити в бан, запам’ятайте такі правила:

 • з мережі буде вилучено плагіат інших блогерів;
 • заборонено викладати контент про наркотичні речовини, алкоголь, на неоднозначні теми (релігійні та расові дискусії); 
 • не рекомендується використовувати у роликах забагато нецензурної лексики;
 • не можна монетизувати контент, який принижує чи провокує;
 • Ютубу не подобаються записи ризикових та небезпечних дій, жорстокість.

Заробити на веденні власного каналу YouTube можливо, головне – отримати прихильність аудиторії і працювати над ним систематично. Успіхів!

Цифровий маркетинг не зупиняє розвиток навіть у сьогоденних екстремальних умовах. Тим актуальнішою стала потреба українських спеціалістів передивитися інструменти виконання роботи. 

Розкажемо користувачам, якими сервісами можна користуватися замість російських. У багатьох з них вже існують українські аналоги, котрі саме тепер удосконалюються. Також на увагу заслуговують англомовні сайти, деякі – з україномовними версіями.    

1. Сервіси РРС

Контекстна реклама стала одним з найбільш результативних засобів привернення уваги під час війни. Для її налаштування незамінні наступні сервіси.

 1. Багатофункціональна українська платформа Serpstat є загальновідомою, але дуже корисною для фахівців у сфері digital, зокрема, для налаштування реклами. 
Сервіс РРС, Програма Serpstat

Рис. 1 – PPC-аналіз за допомогою Serpstat

 1. Сервіс для запуску ретаргетингової та нативної реклами Rontar. Можна вибрати українську або англійську мову інтерфейсу.
Сервіс РРС, Програма Rontar

Рис. 2 – Можливості ретаргетингу за допомогою Rontar

 1. Платформа для управління рекламою Admixer. Корисна для рекламодавців, видавців та торговців рекламою. Має лише англійський інтерфейс, але розширення автоперекладу в браузері допоможуть тим, для кого це є перешкодою.
Сервіс РРС, Програма Admixer

Рис. 3 – Опції сервісу Admixer

4. Платформа мобільної реклами та монетизації Clickky стане в пригоді як для рекламодавців, так і для видавців. Мова – англійська.

Сервіс РРС, Програма Clickky

Рис. 4 – Платформа Clickky

2. Сервіси SEO

Пошукова оптимізація є не надто швидким, але не менш дієвим інструментом досягнення рекламних цілей. Ці корисні сервіси вам допоможуть.

 1. І у сфері SEO лишається лідером платформа Serpstat. Її використання незамінне для аналізу ключових слів та фраз, збору семантики, аналізу конкурентів, кластеризації. Базовий рівень функціоналу є безкоштовним. 
Сервіс SEO, Програма Serpstat

Рис. 5 – SEO-аналіз за допомогою Serpstat

 1. Програма збору результатів видачі пошукових систем та параметри з SEO-сервісів Netpeak Checker. Корисна як для детального аналізу окремих конкурентів, так і цілої ніші. Також має безкоштовну базову версію.
Сервіс SEO, Програма Netpeak Checker

Рис. 6 – Властивості Netpeak Checker

 1. Програма Netpeak Spider шукає помилки на сайті та вдосконалює його технічні SEO-фактори.
Сервіс SEO, Програма Netpeak Spider

Рис. 7 – Властивості Netpeak Spider

 1. Інструмент SEO-Checker від Plerdy дозволяє аналізувати семантику на наявність помилок та проводити SEO-аудит сайту. Його особливості – аналізує лише ті сторінки, які мають трафік, окремо працює над десктопною та мобільної сторінками одного веб-ресурсу. 

Крім того, сервіс Plerdy має карту кліків, відстежування цілей, воронку конверсій та інші можливості для роботи над підвищенням конверсій сайту. Безкоштовне тестування триває 2 тижні.

Актуальні сервіси: чим замінити звичні робочі програми

Рис. 8 – SEO-аудит сторінки сайту в сервісі Plerdy

 1. Для повного аудиту сайту знадобиться такий SEO-інструмент, як SitecheckerМістить також моніторинг сайту та позицій, трекер посилань та інші опції. Має різноманіття мов.
Сервіс SEO, Програма Sitechecker

Рис. 9 – Перелік опцій на Sitechecker

 1. Ресурс Getpin поєднує в собі SEO та статистику, рекламу, соцмережі та інші напрямки. Ця платформа стане в пригоді будь-якому діджітал-спеціалісту незалежно від його профілю роботи, бо тут зосереджені всі аналітичні інструменти локального маркетингу.
Сервіс SEO, Програма Getpin

Рис. 10 – Рішення платформи Getpin

 1. Неможливо не згадати топовий сервіс з маркетингу Ahrefs – багатопрофільний сайт для SEO-спеціалістів, заснований українцем Дмитром Герасименком. Він замінює більшість вузькопрофільних програм для спеціалістів з оптимізації.
Сервіс SEO, Програма Ahrefs

Рис. 11 – Інструменти та метрики Ahrefs

 1. SeRanking є американською компанією з офісом в Україні, тому ресурс можна передивлятися будь-якою зручною мовою. Сайт пропонує перевірку позицій, аналіз ключових слів, моніторинг беклінків, SEO-перевірку сторінок, лідогенератор та багато іншого.
Сервіс SEO, Програма SeRanking

Рис. 12 – Можливості SeRanking

3. Текстовий контент

Без якісного контенту онлайн-маркетингу сьогодні не вижити, адже потрібно будувати відносини з аудиторією та доносити месседжі. У підбірці нижче наведені програми, які допомагають створювати тексти, що працюють.  

Антиплагіат

 1. Одним з найзручніших міжнародних сервісів є Copyscape. Він чудово підходить для копірайтерів, блогерів та інших онлайн-спеціалістів, котрі мають пересвідчуватися, чи є копія  їхнього тексту ще десь в інтернеті. Перевірка є безкоштовною, але без реєстрації можлива лише декілька разів. Програма працює з різними мовами, але інтерфейсу українською поки немає, доведеться користуватися автотранслейтом. Для перевірки можна як завантажити документ з комп’ютеру, так і скопіювати текст на сторінку або додати посилання на нього.
Сервіс для контенту, антиплагіат Copyscape

Рис. 13 – Антіплагіат Copyscape

 1. Опція перевірки на плагіат Plagiarism Checker не тільки визначає ступінь унікальності текстів, але й перевіряє синтаксис та граматику. Алгоритм шукає збіги та визначає частотність вживання фраз. Сервіс безкоштовний. Ця програма так само дає вибір – завантажити файлом, додати посилання чи вставити скопійований текст у спеціальну форму. 
Сервіс для контенту, антіплагіат Plagiarism Checker

Рис. 14 – Антіплагіат Plagiarism Checker

 1. Чудовий український сервіс перевірки на плагіат Unicheck розроблено для університетів. Але він буде корисний і авторам різноманітного контенту на сайтах. Швидко знаходить текстові збіги та автоматично генерує онлайн-звіт. Розпізнає синонімізацію та наявність цитат. Інтегрується з хмарними сервісами.
Сервіс для контенту, антіплагіат Unicheck

Рис. 15 – Перевірка на плагіат Unicheck

 1. Сервіс Plag перевіряє текст на плагіат, спираючись на величезну базу наукових статей та вебсторінок, документів і книг. Підтримує 129 мов, тож можна вибрати українську чи іншу за бажанням. Пропонує обмежений функціонал безкоштовно для тих, хто не працює викладачем, але призначений в першу чергу для працівників освіти. Докладний звіт результатів можна отримати, придбавши преміум-тариф.
Сервіс для контенту, антіплагіат Plag

Рис. 16 – Сервіс Plag

 1. Сервіс EduBirdie перевіряє всі доступні онлайн-джерела, не потребуючи реєстрації. Інструмент працює і з комп’ютеру, і з і смартфону. 
Сервіс для контенту, антіплагіат EduBirdie

Рис. 17 – Сервіс EduBirdie

 1. Інструмент Copywritely за функціоналом трохи схожий на звичний Advego в тому сенсі, що він показує наявність води в текстах, заспамленість, допоможе відслідкувати входження ключових слів. Сервіс працює з основними європейськими мовами, зокрема з українською, хоча й не має цієї мови в переліку. Нові користувачі мають 11 безкоштовних перевірок тексту та розробку аналогічної кількості ТЗ для копірайтерів. 
Сервіс для контенту, антіплагіат Copywritely

Рис. 18 – Перевірка на плагіат Copywritely

Перевірка правопису

 1. Одним з найвдаліших українських сервісів є LanguageTool. Він може як відкриватися на комп’ютері, так і працювати як розширення в браузері. Інструмент перевіряє орфографію, граматику та стилістику 32 мовами. У безкоштовному плані зазначена робота з текстами до 10 000 символів. Підписку можна придбати за бажанням. У текстах українською мовою він знаходить русизми та інші помилки, має лише одне слабке місце – коми. Користувач має власний словник, який згодом стане основним підказником. 
Сервіс для контенту, перевірка правопису LanguageTool

Рис. 19 – Приклад перевірки правопису у сервісі LanguageTool

 1. Варто зазначити й OnlineCorrector, який автоматично виправляє помилки в текстах українською мовою. Сервіс є доповненням для Google-доків, хоча працювати з ним можна й у Ворді. Його базова версія безкоштовна, а кошти, отримані за передплату повної версії, у 2022 році сервіс перераховує до фонду «Повернись живим».
Сервіс для контенту, перевірка правопису OnlineCorrector

Рис. 20 – Сервіс OnlineCorrector

 1. Платформа Grammarly виправляє граматичні, орфографічні та пунктуаційні помилки у текстах, написаних англійською мовою, оцінює чіткість висловлювань та дає підказки.  Як і в інших сервісів, базова версія безкоштовна, але розширена є платною. Можна працювати з програмою онлайн або встановити як плагін браузеру. Зареєструвавшись, користувач зможе вибрати діалект англійської мови. 
Сервіс для контенту, перевірка правопису Grammarly

Рис. 21 – Сервіс Grammarly

 1. Сервіс Ginger має ті самі функції коректора, підтримує більше 60 мов, містить і безкоштовну промо-версію, і преміум-підписку. Працює як розширення в браузері та доступний для встановлення на мобільний. Програма має функцію особистого тренера, що мотивує користувача вдосконалювати власний рівень.
Сервіс для контенту, перевірка правопису Ginger

Рис. 22 – Сервіс Ginger

Надлишок іноземних слів у тексті

«Словотвір» – це унікальний сервіс для колективного пошуку аналогів іноземних слів і термінів. Проект виник через усвідомлення проблеми під час написання текстів вакансій для програмістів. Зараз каталог програми налічує понад 3 тис. слів. Вони структуровані за розділами та за походженням. А є й варіанти, які не прийшлися до вподоби користувачам.

Сервіс для контенту, надлишок іноземних слів у тексті, «Словотвір»

Рис. 23 – Сервіс «Словотвір»

Тож ми розглянули вже більше двох десятків інструментів, якими інтернет-маркетологам можна користуватися щодня замість звичних. Є й інші програми, які потребують доопрацювання. Але головним лишається вміння спеціалістів попри будь-які технічні зміни отримувати бажаний результат. Бажаємо користувачам саме цього. 

Збір точних та надійних даних є основою для отримання дієвої інформації, необхідної для ухвалення важливих бюджетних рішень.

Відстежуючи рекламу Facebook у Google Analytics, ви рано чи пізно зіткнетеся з розбіжностями даних. Якщо вони невеликі, приводу для занепокоєння нема. А от значущі розбіжності можуть призвести до неправильних висновків про вашу маркетингову ефективність. Якщо їх не вирішити, це матиме негативний вплив на ваш прибуток.

1. Розбіжності даних

Оскільки Facebook Ads Manager і Google Analytics відстежують дані по-різному, ваші цифри ніколи не збігатимуться на 100%.

1. Розбіжності між кліками Facebook та сеансами Google Analytics

Сеанси Google Analytics і кліки в Facebook – це не те саме. Найбільша проблема, з якою стикаються рекламодавці, полягає в тому, що кількість кліків, зареєстрованих у Facebook, не відповідає кількості сеансів у Google Analytics.

Google Analytics вимірюватиме сеанс тільки після того, як користувач натиснув на оголошення і потрапив на ваш веб-сайт. Тоді як Facebook відстежуватиме будь-яку взаємодію з кліком, будь то лайк, репост або коментар.

Звіти Facebook пропонують безліч показників, які допомагають виміряти ефективність ваших оголошень, найбільш популярними з яких є «кліки» та «кліки за посиланнями».

Як ми щойно згадали, метрика «кліки» включає у собі кожну взаємодію з рекламою, наприклад, репост, лайк чи клік за посиланням, і це лише декілька прикладів.

При цьому «кліки за посиланнями» включають лише кліки по зовнішніх посиланнях, наприклад, за цільовою сторінкою, що веде на ваш сайт. Як ви розумієте, рекламодавці часто неправильно тлумачать ці показники.

2. Користувачі натискають на те саме оголошення декілька разів

Користувач часто натискає на одне з ваших оголошень декілька разів. Якщо з якоїсь причини він натисне на оголошення двічі протягом 30-хвилинного сеансу, Facebook повідомить про ці взаємодії як про два окремі кліки, тоді як Google Analytics відобразить лише один сеанс.

3. Facebook та Google Analytics по-різному відстежують користувачів

Google Analytics використовує власні файли cookie для збирання даних про відвідувачів веб-сайтів. Якщо користувач не приймає файли cookie або у нього вимкнено JavaScript, Google Analytics не зможе відстежувати його точки взаємодії.

З іншого боку, Facebook не вимагає файлів cookie, щоб відстежувати кліки за оголошенням. Користувачі повинні увійти до Facebook, що дозволяє платформі легко атрибутувати та відстежувати дії у різних браузерах та на різних пристроях.

За даними Facebook, понад 65% конверсій починаються на одному пристрої, а завершуються іншим.

Таким чином, існує велика ймовірність того, що Facebook реєструє кліки, а Google Analytics – ні.

4. Код відстеження Google Analytics не працює

Ми всі це хоча б раз робили: випадково натискали на рекламу у Facebook і швидко зачиняли вікно, перш ніж нас було перенаправлено на цільову сторінку.

У цьому випадку малоймовірно, що код відстеження Google Analytics встиг завантажитись, що залишило цей сеанс незареєстрованим.

Facebook у цей час все одно зараховує кліки, створюючи невідповідність між двома звітами.

Цей момент, зокрема, завдає величезної незручності маркетологам, які розміщують рекламу на мобільних пристроях, і, ймовірно, є головною причиною невідповідності даних між Facebook і Google Analytics.

5. Відмінності між відстеженням конверсій у Facebook та Google Analytics

Facebook намагається виглядати якомога ціннішим для рекламодавця, тому іноді повідомляє про більшу кількість конверсій, ніж Google Analytics. Коли відбувається конверсія, Facebook автоматично надає її рекламі, яку переглядав лід або з якою взаємодіяв, навіть якщо не було кліків.

Отже, скажімо, людина бачить рекламу вашого продукту в Facebook, але не натискає, але пізніше того ж дня вона відвідує ваш сайт за допомогою звичайного пошуку і вирішує здійснити продаж. У цьому випадку Facebook пов’язуватиме цю конверсію з рекламою, яку бачила людина, тоді як Google Analytics не зможе зафіксувати цю взаємодію.

За замовчуванням Google Analytics використовує модель атрибуції за останнім кліком. Отже, повернемося до нашого сценарію вище, Google Analytics приписуватиме конверсії органічному пошуку, повністю ігноруючи Facebook.

6. Різне вікно атрибуції за кліками та показами

За замовчуванням Facebook використовує 7-денне вікно для конверсій за кліками та 24-годинне вікно для конверсій за переглядами, докладніше у довідці.

Google Analytics підтримує вікно атрибуції по кліку та показах зовсім інакше і це потрібно додатково налаштовувати під час створення конверсій.

Також Facebook не робить відмінностей між двома типами конверсій (на кліки та покази), що означає, що вони об’єднані в один звіт.

7. Facebook призначає кілька конверсій

Facebook – це платформа, орієнтована на людей, тому вона може призначати кілька конверсій одному й тому ж користувачеві, тоді як Google Analytics може призначати лише одну конверсію за Customer Journey.

8. Піксель Facebook встановлено неправильно

Поширена помилка полягає в тому, що маркетологи встановлюють свій піксель відстеження на цільовій сторінці, на яку є посилання з рекламного креативу.

В ідеалі піксель відстеження найкраще розміщувати наскрізним на всіх сторінках сайту.

2. Зменшіть розбіжності між Facebook Ad Manager та Google Analytics

Розбіжності даних поширені, але це не означає, що ви не можете звести їх до мінімуму.

Неправильне розуміння наведених вище розбіжностей у даних може призвести до неправильних рішень у тому, на що витрачати свій час і бюджет.

На щастя, є декілька рішень, які можуть допомогти зменшити невідповідність між Google Analytics та Facebook, наприклад:

 • створіть параметри, що налаштовуються для ваших URL-адрес;
 • використовуйте показники як кліків, так і сеансів у звітах;
 • не обмежуйтесь конверсією та відстеженням кліків у Facebook Ads та Google Analytics.

1. Створіть UTM-мітки для ваших URL-адрес

Використовуйте параметри URL для більш ефективного вимірювання трафіку та конверсій у Facebook Ads та Google Analytics.

Використання utm-міток є основним методом, що допомагає подолати розрив між даними, які ви бачите у Facebook та Google Analytics.

Автопомітка як у Google Ads недоступна у Facebook, а це означає, що вам потрібно вручну додати їх до URL.

Найпоширеніший (і найпростіший) спосіб згенерувати параметри URL для вашої рекламної кампанії у Facebook – це використовувати Campaign URL Builder.

Обов’язково використовуйте “facebook” як джерело кампанії та “cpc” як канал кампанії. Це допоможе відрізнити ваш платний трафік від будь-якого органічного контенту, яким ви поділилися на Facebook. Крім того, пам’ятайте, що параметри URL чутливі до регістру, тому уникайте використання великих літер та прогалин.

2. Використовуйте показники як кліків, так і сеансів у своїх звітах

Включайте у свої звіти як кліки Facebook, так і сеанси Google Analytics.

Поясніть своїм клієнтам та керівникам компаній, що Facebook Ads та Google Analytics «повідомляють» про кліки та сеанси по-різному.

3. Не обмежуйтесь конверсією та відстеженням кліків у Facebook Ads та Analytics

Методи, які ми обговорювали, можуть допомогти мінімізувати розбіжність даних між Facebook Ads і Analytics – але не обов’язково усунуть їх.

Щоб усунути розрив між Facebook Ads і Analytics, вам потрібне рішення, яке буде надавати єдине джерело достовірної інформації, а також:

 • зафіксує всі взаємодії протягом усього шляху клієнта, наприклад, джерело першого та останнього кліку;
 • відстежуватиме всі конверсійні дії та визначатиме, які з ваших маркетингових активностей приносять ліди та дохід;
 • інтегрується з Facebook та іншими джерелами даних, такими як CRM, Google Analytics тощо.

Простіше кажучи, вам потрібна наскрізна аналітика. Приклади сервісів, які надають такі можливості: Ringostat, OWOX BI.

Якщо ви серйозно інвестуєте у рекламні кампанії в інтернеті, то знаєте, як важливо збирати дані та оцінювати результати. Тільки так можна визначити, чи інвестиції окупаються і чи приносить реклама бажані результати.

Люди часто не розуміють, наскільки важливо мати надійний план перед початком веб-проекту. Вони просто починають витрачати гроші і погіршують ситуацію. Якщо ви хочете зробити свій веб-проект успішним, ви повинні зосередитися на деяких важливих факторах. Наприклад, якщо розпочинаєте проект веб-розробки, не знаючи характеру свого бізнесу, ви ніколи не отримаєте хороший, надійний сайт. Свій веб-ресурс треба розробити, відштовхуючись від вашого бізнесу та пропозиції послуг.

У цій статті ми обговоримо ключові речі, які слід розглянути, перш ніж почати роботу над веб-проектом. Давайте розберемося детальніше.

1. Назва домену

Перш ніж інвестувати будь-які гроші у власний проект веб-розробки, ви повинні підібрати гарне доменне ім’я. Воно не повинно бути дуже складним і містити будь-які числа. Спробуйте отримати доменне ім’я, яке закінчується крапкою com. Переконайтеся, що ви досконало дослідили тему і не маєте справу з простроченим доменом з поганою історією в минулому. Якщо ви придбаєте таке доменне ім’я, у вас будуть великі проблеми з пошуковою оптимізацією.

2. Фактори SEO

Значна частина вашого проекту веб-розробки пов’язана з пошуковою оптимізацією. Якщо ви створюєте веб-сайт, який не оптимізований для пошукових систем, користувачі не знайдуть вас на онлайн-ринку. Переконайтеся, що у вас є тег заголовку та мета-тег для кожної сторінки вашого сайту.

3. Вибір хостинг-провайдера

Щоб забезпечити успіх вашого проекту веб-розробки, вам потрібно знайти надійний хостинг. Деякі люди часто витрачають величезні гроші на проекти розробки веб-сайтів, але вибирають дуже дешевого хостинг-провайдера. Замість цього краще використовувати безкоштовний і швидкий хостинг для вашого веб-сайту, який має перевірену історію. Вибираючи з безкоштовних хостингів, переконайтеся, що вони також мають платні послуги. Якщо це не так, ви не повинні приймати їхню пропозицію.

4. Знання свого бюджету

Виходячи з власного бюджету, сформулюйте план, щоб ви могли найняти професіонала для виконання проекту веб-розробки. Деякі люди часто наймають початківців-розробників і намагаються скоротити свій бюджет. Таким чином вони отримують неякісну роботу, яка не приваблює поглядів. Якщо інтерфейс веб-сайту недостатньо зрозумілий та легкий у навігації, ви ніколи не залучите клієнтів. Отже, не поспішайте та дізнайтеся більше про свій бюджет, щоб ви могли масштабувати обсяг роботи.

5. Зосередьтеся на своєму логотипі

Ви не повинні починати розробку свого веб-сайту, не маючи готового логотипу. Розробники постійно переглядають його під час свого проекту розробки веб-сайту, оскільки це допомагає їм створити сайт, який добре синхронізуватиметься з логотипом. Він не повинен бути надто складним, але має передавати просте повідомлення вашим потенційним клієнтам. Якщо необхідно, найміть професійного дизайнера логотипу та виконайте цю роботу.

6. Встановіть крайній термін

Не варто розпочинати свій проект веб-розробки без кінцевого терміну. Проект без дедлайну більше схожий на мертвий проект. Ви повинні встановити конкретні часові межі, за які розробники виконають свої завдання. Створюючи дедлайн для вашого проекту, переконайтеся, що приділяєте достатньо часу своєму розробнику. Якщо ви дасте їм занадто мало часу, вони працюватимуть поспіхом, і якість веб-сайту не відповідатиме вашим очікуванням.

7. Вчіться у своїх конкурентів

Попросіть своїх розробників вивчити ваших конкурентів. Роблячи це, вони отримають чітке уявлення про те, що ви шукаєте. У більшості випадків, якщо розробники належним чином вивчають конкурентів, вони придумають кращий веб-дизайн. Ви також можете надати їм реферальні посилання на веб-сайт вашого конкурента, і це значно допоможе розробникам.

Однак намагайтеся не робити свій веб-сайт надто складним. Ресурс має бути дуже простим, і будь-який користувач інтернету повинен мати доступ до всієї інформації, що зберігається на вашому сайті.

Випадки, коли ви не можете увійти до власного облікового запису Google, трапляються часто. Насамперед потрібно визначити конкретну причину, і вже відштовхуючись від неї, відновлювати доступ до акаунту (не має значення, намагаєтеся ви потрапити до Gmail, Google Play або на Google Диск).

Отже, найпоширеніші випадки, у яких стає неможливо увійти до облікового запису Google:

 1. Ви забули пароль до акаунту.
 2. Ви забули користувацький логін або адресу своєї електронної пошти.
 3. Пам’ятаєте усі дані, але все одно не можете увійти до акаунту.
 4. Вашим обліковим записом користується інша особа.
 5.  Є проблеми з двоетапною автентифікацією.
 6.  Не вдається відновити пароль за допомогою коду, отриманого в SMS.
 7. Вхід у акаунт Google, куди Ви намагаєтеся потрапити, належить компанії, навчальному закладу чи іншій організації.
 8. Проблему з акаунтом Google має власник віком до 13 років.
 9. Ви намагаєтеся увійти в обліковий запис Google зі стороннього сервісу.

Розглянемо кожен випадок відновлення облікового запису окремо.

1. Ви забули пароль до акаунту

Під час підбору паролю вкажіть найбільш ймовірне його припущення. Якщо це не допомогло, потрібно буде довести належність акаунту. 

Доступ до акаунту Google, забули пароль

Рис. 1 – Відновлення облікового запису 

Перейдіть на сторінку відновлення облікового запису та максимально точно дайте відповідь на запропоновані запитання, не пропускаючи їх.

Доступ до акаунту Google, форма запиту на відновлення

Рис. 2 – Запит на відновлення облікового запису

Є ще дві умови, дотримання яких є необхідним для того, щоб вхід у акаунт Гугл був успішним:

 • за можливості зробіть це за допомогою пристрою, з якого ви часто заходили в акаунт, з того веб-переглядача, який є для вас звичним;
 • спробуйте відновити пароль в тому місці, де зазвичай входите в акаунт (наприклад, вдома чи в офісі).

Коли з’явиться запит на зміну паролю, скиньте його. Виберіть надійну альтернативу, що поєднує в собі комбінацію букв та цифр.

2. Ви забули користувацький логін або адресу своєї електронної пошти

Для того щоб підтвердити ім’я користувача, Ви маєте знати:

 • номер телефону або резервну електронну адресу акаунту;
 • повне ім’я, вказане в акаунті.
Доступ до акаунту Google, забули електронну адресу

Рис. 3 – Ваша електронна адреса

Далі для підтвердження доступу до облікового запису треба дотримуватися вказівок. 

Доступ до акаунту Google, забули логін

Рис. 4 – Ім’я, вказане в акаунті   

Введіть електронну адресу, пов’язану з акаунтом, куди надійде сповіщення стосовно безпеки. Або альтернативну електронну адресу, яка дозволить увійти безпосередньо в обліковий запис. Проте цей варіант можливий тільки тоді, коли ви встигли зазначити додаткову пошту в налаштуваннях до того, як втратили доступ до акаунту.

Якщо введені вами дані неправильні, ви побачите на екрані кнопку «Повторити спробу»:

Доступ до акаунту Google, неправильні дані

Рис. 5 – Обліковий запис не знайдено

3. Пам’ятаєте усі дані, але все одно не можете увійти до акаунту

Якщо вам надійшло повідомлення про те, що обліковий запис Google заблоковано, то треба натиснути “Відновити доступ».  

Можна також заповнити форму для відновлення облікового запису. 

Доступ до акаунту Google, заповнення форми запиту

Рис. 6 – Як заповнити форму запиту на відновлення

Якщо повідомлення про помилку виглядає інакше, варто скористатися  інструментом усунення несправностей, який зазначає перелік проблем та додаткові питання для їхнього усунення.

4. Вашим обліковим записом користується інша особа

Якщо ви вважаєте, що вашим обліковим записом Google або Gmail користується хтось ще,  і ви не давали на це дозвіл, то найкращим варіантом буде максимально точно відповісти на запитання на сторінці відновлення облікового запису. Умови стосовно того ж пристрою та місцезнаходження зберігаються. Спершу варто відновити ім’я користувача і вже тоді, пересвідчившись у правильності акаунту, просуватися далі, змінювати пароль та ін.  Проти викрадання даних варто скористатися розширенням «Захист пароля»: додати його у браузер та щоразу отримувати автоматичне сповіщення при введенні на сторінці входу сторонніх вебсайтів.

Звернення до сторінки відновлення облікового запису допоможе, якщо:

 •  хтось змінив ваш пароль чи номер мобільного для відновлення;
 •  ваш акаунт взагалі видалено.

Можливо, вам знадобиться розібратися з діями в акаунті, яких ви не виконували. Для перевірки їхньої наявності перейдіть в обліковий запис, ліворуч на панелі навігації виберіть «Безпека» – «Останні підозрілі дії» – «Переглянути підозрілі дії».

Доступ до акаунту Google, безпека

Рис. 7 – Налаштування та рекомендації для захисту облікового запису 

Доступ до акаунту Google, захистіть обліковий запис

Рис. 8 – Змінити пароль для захисту облікового запису

Якщо бачите не ваші дії – вибирайте опцію «Ні, захистити обліковий запис».

Доступ до акаунту Google, захист облікового запису

Рис. 9 – Новий вхід в обліковий запис на пристрої

Маючи підозри стосовно того, чи не зламали ваш акаунт, ознайомтеся з Довідкою Google на цю тему. Також можна перевірити незнайомі пристрої: «Безпека» – «Ваші пристрої» – «Керувати всіма пристроями». 

Доступ до акаунту Google, пристрої користувача

Рис. 10 – Ваші пристрої

За потреби клацайте на гаджет, який не ідентифікуєте, та вибирайте «Чогось не впізнаєте?».

Доступ до акаунту Google, чужий пристрій

Рис. 11 – Опція “Чогось не впізнаєте?”

5. Є проблеми з двоетапною автентифікацією

Щоб відновити доступ до акаунту Google, введіть код підтвердження або виконайте умови використання пристрою, який ви часто використовуєте, з того місцезнаходження, де ви здійснюєте вхід зазвичай.

Якщо двоетапна автентифікація увімкнена, можна використати електронний ключ, резервний код чи код Google Authenticator. 

Доступ до акаунту Google, двохетапна перевірка

Рис. 12 – Двохетапна перевірка

Якщо двоетапна автентифікація вимкнена, переходьте на  сторінку відновлення облікового запису  та дайте точні відповіді на запропоновані запитання. Після входу в акаунт пройдіть перевірку безпеки.

6. Не вдається відновити пароль за допомогою коду, отриманого в SMS

У цьому разі зверніть увагу – чи є у вас інтернет або чи не знаходитеся ви за кордоном, де коди підтвердження не надходять SMS-повідомленнями. Якщо все гаразд, швидше за все, вам стане корисною сторінка інструментів усунення несправностей, де потрібно вибрати потрібне питання та дотримуватися подальших вказівок.

7. Вхід у акаунт Google, куди Ви намагаєтеся потрапити, належить компанії, навчальному закладу чи іншій організації

У цьому випадку причини проблеми можуть відрізнятися:

 • у компанії може бути декілька облікових записів одночасно, тож ви помилилися акаунтом; ім’я користувача вам невідомо або воно не збігається з потрібним логіном;
 • помилка полягає не тільки в логіні, але й в паролі.

В такому разі варто використовувати вказівки цього блоку інструменту усунення несправностей. 

8. Проблему з акаунтом Google має власник віком до 13 років

Якщо ця причина – ваш варіант, то доведеться лише скинути пароль та ввести новий. Зазначаємо, що опція є недоступною, якщо в дитини вже був обліковий запис Google до того, як ви налаштували батьківський контроль. Його функції не працюватимуть, доки дитина не ввійде у свій акаунт знову. Керувати обліковим записом дитини, вибравши її профіль на цьому сайті.

Доступ до акаунту Google, правила гри на цифровому полі для дітей

Рис. 13 – Сімейна група в Google

9. Ви намагаєтеся увійти в обліковий запис Google зі стороннього сервісу

Оскільки це одна з найпоширеніших проблем, нагадаємо про звичний гаджет та звичне місцезнаходження. Якщо не вдається попасти в акаунт, є додаткові поради на цій сторінці.

Але якщо ви спробували всі можливі способи й ніщо не допомогло, лишається ще один варіант – створити новий обліковий запис Google. Виберіть схожу електронну адресу та нове ім’я користувача. Заздалегідь потурбуйтеся про варіанти відновлення, наприклад, запасну електронну пошту.

У будь-якому разі варіантів потрапляння у свій акаунт багато, техпідтримка Google обіцяє допомогти та має декілька інструментів для цього. Тож бажаємо залишатися уважними і зберігати дані свого акаунту. Нехай проблема відновлення облікового запису минає вас стороною!

У вас мобільний додаток і ви замислюєтеся, яку рекламу запустити, щоб якнайшвидше монетизувати свою розробку? Звичайно, таргетовану рекламу в соціальних мережах.

 1. Багатомільйонна аудиторія. Якщо точніше, 2,81 мільярди людей користуються сервісами корпорації Facebook (Facebook, Messenger, WhatsApp та Instagram) щодня.
 2. Локальний та націлений таргетинг. Третина населення планети надають дані про своє місцезнаходження, вік, поле, сімейне становище, а алгоритми визначають типи пристроїв, платіжні можливості та інтереси.
 3. Мінімальний бюджет. Запустити рекламу можна з будь-яким бюджетом, а алгоритм прорахує покази. Facebook не має обмеження щодо бюджету на рекламну кампанію.
 4. Потужні рекламні інструменти. З їхньою допомогою можна постійно оптимізувати кампанію, змінювати креативи, тестувати нові варіанти, аналізувати ефективність.

У чому особливості таргетингу мобільних додатків?

1. Вибір цілі.

Для реклами мобільного додатку або гри є доступними 3 цілі:

 • трафік;
 • конверсії;
 • встановлення програми.
Таргетована реклама мобільних додатків. Цілі для реклами

Рис. 1 – Цілі для реклами мобільного додатку

Мета “Трафік” підійде при виході на ринок, запуску нової фічі, повному апгрейді програми. Ця мета є ознайомчою, щоб користувач перейшов з соцмережі на вашу сторінку в App Store або Google Play.

Поки додаток є новим, у нього мало завантажень та відгуків, система не просуває його в пошуковій видачі, тому на старті просто необхідно залучати трафік. Так радять робити спеціалісти, які мають досвід просування додатків та ігор в Google Play та App Store – наприклад, професіонали ASO просування.

Мета «Конверсії» призначена для покупок всередині програми – тобто ваша програма безкоштовна, але всередині користувач може щось купити (підписку, повний набір інструментів тощо). Просуваючи не додаток загалом, а конкретну опцію, вибирайте мету «Конверсії».

Мета «Установка програми» – універсальна, її можна використовувати для знайомства з вашим продуктом, просування утиліти або окремої функції, для реклами товарів усередині програми.

2. Налаштування.

У Facebook Ads Manager під час запуску рекламної кампанії основні налаштування є стандартними. Ви вибираєте мову, регіон, визначаєте аудиторії, додаєте креативи та бюджет. Але є пункти, які можна налаштувати лише за реклами мобільних додатків.

Тип мобільного пристрою.

На підготовчому етапі ви реєструєте свій продукт у Facebook for Developers для його інтеграції до системи. Ви повинні завантажити версію для iOS та Android.

Запускаючи рекламу, виберіть тип мобільного пристрою відповідно до завантаженої версії. Також варто враховувати, що якщо ваша утиліта призначена лише для iPhone, і не підтримується на iPad та Mac, виключіть ці варіанти у полі пристроїв.

Таргетована реклама мобільних додатків. Поле відповідності програми

Рис. 2 – Поле відповідності програми

Швидкість підключення до мережі.

Можливо, ваша програма чи гра є настільки універсальними, що не вимагають підключення до інтернету, але в більшості випадків це не так. Тому звузьте аудиторію і покажіть рекламу тільки тим, хто має оптимальну швидкість підключення, щоб вони отримали задоволення від використання вашого продукту! Для цього достатньо заповнити поле «Підключення через мережу».

Таргетована реклама мобільних додатків. Вибір швидкості підключення до мережі

Рис. 3 – Вибір швидкості підключення до мережі

Кількість натиснутих оголошень мобільних програм, які використовував користувач.

Заповнюючи це поле, ви обмежуєте показ реклами для тих, хто ніколи або лише декілька разів переходив по рекламі мобільного додатку. Швидше за все, ці користувачі погано реагують на такий контент і не є вашою цільовою аудиторією.

Таргетована реклама мобільних додатків. Розширені налаштування тарегтингу

Рис. 4 – Розширені налаштування таргетингу

Зв’язки > Показ реклами лише тим, хто вже використовував програму.

У цьому полі ви можете вибирати та виключати людей, які користуються вашим додатком. Обов’язково використовуйте чекбокс під час налаштування реклами для мети «Конверсії», а також можете тестувати цей варіант за мети «Трафік», використовуючи відповідні креативи.

Таргетована реклама мобільних додатків. Налаштування зв'язків

Рис. 5 – Налаштування зв’язків

3. Креативи.

Просувати мобільну програму або гру досить складно, оскільки передбачити інтерес того чи іншого користувача не завжди вдається. Тому тестування і ще раз тестування під абсолютно різні групи аудиторій – обов’язкове до виконання.

Для реклами мобільних додатків можна вибрати лише 3 формати оголошень:

 • одне фото;
 • одне відео;
 • кільцева галерея.

Ми рекомендуємо використовувати відео чи анімацію, а також галерею (карусель).

Відео найкраще представить ваш продукт, покаже його зсередини. Завдяки такому формату ви наочно продемонструєте інтерфейс та функціонал утиліти, представите персонажів гри. У форматі відео набагато простіше донести інформацію, ніж розписувати її текстом.

Підсумуємо: таргетована реклама мобільних додатків має низку особливостей. Проте саме вона приносить рекламодавцям високий показник конверсії за оптимальний бюджет.
Завдяки величезній аудиторії користувачів Facebook, налаштуванням локалів та конкретизації інтересів ви зможете побачити результати від реклами найближчим часом.

Зараз так багато різних джерел інформації – сайти, телеграм-канали, семінари, підкасти, блоги – що новачку в сфері інтернет-маркетингу легко розгубитись у пошуку потрібних знань. Згодом кожен напрацьовує власну базу джерел новин про світ digital, вибравши серед них декілька найзручніших та найдостовірніших. Але найбільш структуровану інформацію, як і раніше, дають книги.

Сама специфіка послідовної подачі інформації, на відміну від уривчастих відомостей в окремих статтях і на каналах, допомагає читачеві розібратися від простого до складного. Крім того, книги допомагають залучатися до чужого досвіду, адже вчитися лише на власному – це затратно не лише за часом, але й фінансово.

книг у цій статті суб’єктивна, але напевно більшість з них заслуговують на те, щоб вважатися корисним джерелом інформації. Інтернет-маркетинг охоплює безліч різних напрямків, тому тут є книги як для тих, хто робить перші кроки, так і для фахівців з досвідом.

1. Книги з інтернет-маркетингу в цілому

1. Філ Барден “Злом маркетингу”

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Філ Барден "Злом маркетингу"

У кожного з нас бувало так, що ми піддавалися імпульсу і купували щось, на перший погляд абсолютно нелогічно. Так от, існують певні закономірності, які можна використовувати для успішної маркетингової діяльності. Ця книга на прикладах пояснює дії покупців доступною для читача мовою, при цьому спростовуючи багато стереотипів за допомогою нейробіології. Вона підійде не тільки для новачків у галузі, а й для більш досвідчених фахівців.

Йтиметься про маркетингову модель, тісно пов’язану з психологією вибору.

Інформація, викладена у книзі, заснована на дослідженнях Деніела Канемана, який є Нобелівським лауреатом, який започаткував поведінкову економіку.

2. Антон Воронюк, Олександр Поліщук «Актуальний інтернет-маркетинг»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Антон Воронюк, Олександр Поліщук «Актуальний інтернет-маркетинг»

Ця книга хороша тим, що її автор дуже докладно розбирає інструменти, що діють, маркетологів і пояснює, як використовувати їх у бізнес-аналітиці ефективно.

Уся інформація, наведена в книзі, зібрана в експрес-курс з маркетингових прийомів та спрямована на:

 • підвищення рівня продажів;
 • залучення клієнтів;
 • збільшення конверсії.

Абсолютним новачкам, можливо, вона здасться трохи складною для сприйняття, але підтягнути свої знання та розібратися в тому, що таке SEO, метатеги, Google Analytics ніколи не завадить. Швидше, книга стане в пригоді тим підприємцям-початківцям, хто вже почав спроби залучати цільову аудиторію на свій сайт, але зіткнувся з труднощами. Вона дасть читачам розуміння основ маркетингу та роботи з контентом.

Книга містить кейс, у якому автор на своєму прикладі показує – інструменти, запропоновані ним, працюють.

3. Філіп Котлер, Хермаван Картаджайя, Айвен Сетіаван «Маркетинг 4.0. Розворот від традиційного до цифрового: технології просування в інтернеті»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Філіп Котлер, Хермаван Картаджайя, Айвен Сетіаван «Маркетинг 4.0. Розворот від традиційного до цифрового: технології просування в інтернеті»

Про що ця книга? Про вплив інтернет-технологій на спілкування з клієнтами. Бізнес ведеться дедалі прозоріше, а споживач стає дедалі більш вибірковим. Саме персоналізація товарів та послуг дозволить вибирати вас, а вміння підключити всі можливі канали просування дозволить випередити більшість конкурентів. Про те, як побудувати грамотний нетворкінг, і йтиметься.

Книга виявиться корисною для інтернет-маркетологів, що є початківцями.

4. Євгенія Крюкова, Денис Савельєв »100+ хаків для інтернет-маркетингу»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Євгенія Крюкова, Денис Савельєв »100+ хаків для інтернет-маркетингу»

Особливість цієї книги – у відсутності монотонної теорії. Кожен інструмент чи порада обов’язково містить інструкцію, як впровадити прочитане на практиці, чек-листи та способи досягнення результату. Тут викладено конкретні рекомендації у таких підгалузі інтернет-маркетингу, як email-розсилки, SMM, SEO-просування.

Наприклад:

 • способи, як безкоштовно просунути товар у соціальних мережах;
 • створення вірального контенту;
 • прийоми підвищення сайтів у видачі;
 • послуги для організації розсилок.

У книзі багато скріншотів та зображень. Наявність успішних кейсів демонструє ефективність того, про що йдеться у тексті, а розбір помилок дозволяє вчитися на чужому досвіді.

5. Олексій Філановський «Карго-маркетинг і Україна»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Олексій Філановський «Карго-маркетинг та Україна»

Відомий український маркетолог стверджує, що ми живемо під час перемоги карго-маркетингу – коли живучі міфи про бізнес заважають досягати успіху. У книзі пропонуються інструменти та методи, які допоможуть стати маркетингу ефективнішим, вирішуючи бізнес-завдання.
Читачі дізнаються:

 • як грамотно задовольнити потреби споживача;
 • як створити цінність товару чи послуги, не відстаючи від конкурентів;
 • які тренди задаватимуть розвиток бізнесу і як змінювати маркетингову стратегію в Україні, щоб триматися на плаву.

2. Література для SEO-фахівців

1. Ірина Шаміна, Анастасія Носаченко «Total SEO. Повний практичний посібник з просування сайтів»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Ірина Шаміна, Анастасія Носаченко «Total SEO. Повний практичний посібник з просування сайтів»

Поданий комплект у двох томах можна назвати енциклопедією. Тут зібрано дуже багато інформації про SEO-просування, роботу з текстами та контент-менеджмент.

Питання, які охоплює двотомник:

 • фактори ранжування – внутрішні та зовнішні;
 • збирання аналітики;
 • канали для залучення трафіку;
 • семантичне ядро;
 • репутація онлайн – як створити потрібну;
 • планування бюджету.

2. Стефан Спенсер, Ерік Енж, Ренд Фішкін, Джессі Стрикчіола «SEO – мистецтво розкрутки сайтів» для початківців»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Стефан Спенсер, Ерік Енж, Ренд Фішкін, Джессі Стрикчіола «SEO – мистецтво розкрутки сайтів» для початківців»

Вже той факт, що в книзі понад 800 сторінок, дозволить визнати її глобальним підручником з оптимізації веб-ресурсів. Вона зацікавить не лише новачка цієї сфери, який вчиться розуміти основи просування, а й спеціаліста, що практикує. Матеріал пропонує вивчити такі аспекти:

 • тактика та методи ранжування;
 • аналіз ефективності стратегії просування;
 • створення SEO-контенту;
 • алгоритми Google;
 • формування команди ефективних SEO-фахівців.

Складно сказати, чи збудуться прогнози авторів про ті інструменти оптимізації, які подано як перспективу розвитку SEO, але книга однозначно корисна й містить у собі повну інформацію.

3. Книги з веб-аналітики

1. Бред Геддс «Google AdWords. Вичерпне керівництво»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Бред Геддс «Google AdWords. Вичерпне керівництво»

Саме ця книга вважається однією з двох найпопулярніших книг з Google Ads у всьому світі. І нехай з липня 2018 року цей рекламний сервіс перейменований, саме докладний посібник залишається в цілому актуальним.

Новачку краще стартувати з історії Google Ads, вивчення ключових слів, психології онлайн-пошуку та принципів складання рекламних оголошень, а практикуючий SEO-фахівець отримає безліч інформації про таргетування, мобільну рекламу, відеооголошення та ремаркетинг.

Понад шістсот сторінок корисного тексту!

2. Перрі Маршал, Брайан Тодд «Контекстна реклама, що працює. Біблія Google AdWords»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Перрі Маршал, Брайан Тодд «Контекстна реклама, що працює. Біблія Google AdWords»

Відповідальна побудова рекламної кампанії – запорука успіху. Саме про планування багатьох нюансів й розповість ця книга: як правильно підібрати ключові слова, яке оголошення буде ефективним, які інструменти допоможуть, як збільшити конверсію кліків.

Підходить для амбітних маркетологів, яким хочеться за короткий період часу надолужити недолік практики і «постійно випереджати конкурентів у Google AdWords» (одна з глав так і називається). Робота з налаштуваннями доповнена скріншотами, тому інформація наочна і легко сприймається.

Хочеться окремо відзначити, що здебільшого матеріал зачіпає малий та середній бізнес, що виявиться корисним для середньостатистичних підприємців.

3. Авінаш Кошик «Веб-аналітика 2.0 на практиці»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Авінаш Кошик «Веб-аналітика 2.0 на практиці»

Книга значиться серед найкращих за аналітикою, незважаючи на те, що їй вже цілих 10 років. Вона легко читається та матеріал зрозуміло роз’яснений, у ній багато прикладів роботи метрик, кейсів із збору даних.

Автор розповідає, як ефективно впливати на показники конверсії, компонувати стратегії та аналізувати потік кліків. Розглянути вирішення проблем з різних сторін, протестувати наявну інформацію про поведінкові фактори сайту на практиці та оперативно реагувати на технології, що розвиваються стрімкими темпами – ось чому вчить ця книга. Вона може стати не лише настільним підручником, а й мотиватором для зростання у професії.

4. Література з SMM

1. Ольга Філіна «Facebook-ефект для бізнесу та самопіару»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Ольга Філіна «Facebook-ефект для бізнесу та самопіару»

Усім, хто любить користуватися фейсбуком, ця книга зайде на ура! Автор – експерт з просування у соціальних мережах Facebook, ВКонтакті, Twitter, Linkedin та YouTube.

Перед вами – практично покроковий посібник із просування у цій соцмережі. Він зібраний у форматі зручного тренінгу, де наприкінці кожної частини читача чекає блок із завданням. Ці блоки також розраховані на три рівні підготовки – новачка, середнього спеціаліста та просунутого користувача.

Книга принесе користь у розвитку бізнесу у Facebook та розширить кругозір.

2. Костянтин Рудов, Василь Крилов «SMM handbook»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Костянтин Рудов, Василь Крилов «SMM handbook»

Автори цього путівника – співробітники SMMPlanner, відомого сервісу з автопостингу. Книга є дуже корисною для початківців, роз’яснює аспекти просування у соціальних мережах та висвітлює наступні моменти:

 • навички, потрібні SMM-фахівцю;
 • використання маркетингу впливу;
 • як створюється потрібний контент і як вести діалог з аудиторією;
 • інструменти та аналітика, таргетована реклама.

5. Книги зі створення контенту

1. Максим Ільяхов «Ясно, зрозуміло. Як доносити думки та переконувати людей за допомогою слів»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Максим Ільяхов «Ясно, зрозуміло. Як доносити думки та переконувати людей за допомогою слів»

Книга редактора, лінгвіста та автора сервісу «Главред» Максима Ільяхова розповідає, як працювати з цільовою аудиторією, як зрозуміти, який контент їй цікавий. На конкретних та докладних прикладах вона пояснює поширені помилки авторів, пропонує два варіанти текстів – коректне та некоректне формулювання.

Порівняння двох варіантів є дуже наочним, тому легко зрозуміти, як побудувати комунікацію так, щоб вона виявилася результативною. Матеріал знадобиться всім, хто хоче вивчити фішки роботи з текстом і зрозуміти, як саме писати про читачів та для них, щоб отримати відгук.

На чому наголошує автор книги:

 • контекст (освітлено тему упередженості читачів);
 • інтерес (як захопити текстом);
 • текст (слогани, аналогії, метафори, приклади та антиприклади);
 • подання (оформлення контенту).

2. Лі Одден «Контент, що продає»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Лі Одден «Контент, що продає»

Ціль книги – використовувати соціальні мережі максимально ефективно. Створення текстів, фото, відео для них можна вважати мистецтвом, яке активно допомагає у просуванні товарів та послуг.

Тут ви знайдете приклади різноманітних видів контенту, які досягають цілей залежно від тієї з них, яка поставлена ​​стратегією. Йдеться і про SEO-аудит, а також про інші особливості роботи з матеріалом, який наповнює веб-ресурс.

3. Роберт Роуз, Джо Пуліцці «Управління контент-маркетингом»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Роберт Роуз, Джо Пуліцці «Управління контент-маркетингом»

Людині, яка працює з контентом та наповнює сайт матеріалами, дуже важливо вміти стратегічно мислити. Тому навички продумати кількість, якість та подачу статей є важливими для досягнення бізнес-цілей, і ця книга стане надійним помічником, свого роду довідником з контент-маркетингу.

Також вона розповідає:

 • про вибір каналів, якими поширюється контент;
 • про організацію процесів та перспективи реалізації стратегії;
 • про метрики, якими вимірюються результати.

4. Денис Каплунов «Контент, маркетинг та рок-н-рол»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Денис Каплунов «Контент, маркетинг та рок-н-рол»

Контент, який захоплює нашу увагу та спонукає до конверсії – ось що сьогодні є цінним. Як створювати його, вчить у своїй книзі копірайтер, підприємець та спеціаліст з реклами Денис Каплунов. Вона надихне авторів на творчість яскравими прикладами та успішними кейсами. Стиль незабутній і живий.

Що для себе візьмуть контент-менеджери та копірайтери:

 • формати та види матеріалів, що у тренді: новини, публікації у блогах та статті, зображення та фотографії, підкасти та відео, розсилки на email;
 • як залучити лояльну аудиторію та як публікувати контент «смачно»;
 • техніки та прийоми, які ефективно працюють при взаємодії з аудиторією.

Може виявитися корисною всім, хто цікавиться маркетингом та хоче розкрутити бізнес, але не потребує покрокового роз’яснення азів та енциклопедичного формату. Це радше «художній маркетинг».

5. Наталія Ковригіна «Будні копірайтера»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Наталія Ковригіна «Будні копірайтера»

Цей посібник для авторів не так містить у собі теорію, скільки вчить вирішувати супутні питання, без опрацювання яких в інтернет-маркетингу ніяк не просунути себе. Творець авторського проекту «Копірайтека» у своїй книзі ділиться з практикуючими копірайтерами:

 1. Методами, як заявити про себе та створити особистий бренд.
 2. Лайфхаками з відточування робочих процесів та тайм-менеджменту для копірайтерів.
 3. Інсайтами, як знайти власні цінності та смисли на професійній ниві.

Чек-листи та алгоритми, кейси та програми – у книзі все це є. Серед тем порушуються не лише питання щодо стилю викладу, а й факапи авторів, й гроші, й складності побудови кар’єрної стратегії.

6. Еймі Сонг «Знайди свій стиль. Як створити персональний бренд в Instagram»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Еймі Сонг «Знайди свій стиль. Як створити персональний бренд у Instagram»

Сьогодні немає інтернет-маркетингу без Інстаграму. Бажаєте навчитися знімати гарні світлини на смартфон і створювати гарний контент у соцмережах? Секрети дізнаєтесь у цій книзі. Як зробити свої креативи популярними, залишатися у тренді та збільшувати кількість передплатників – про все пише Еймі Сонг.

Читачі навчаться формувати власний стиль акаунту, вибирати фільтри для фото, стилізувати знімки. Бажаєте, щоб ваш бренд вийшов у топ – застосуйте поради з цієї книги.

7. Таїс Золотковська «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки»

Найкращі книги про інтернет-маркетинг, Таїс Золотковська «Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки»

Цю книгу можна назвати путівником за креативним листом. Рано чи пізно будь-який творчий рекламщик може опинитися в глухому куті, коли багато прийомів вже застосовано, а вигадати щось нове бракує фантазії. Ця книга допоможе розвинути письменницький талант, хоч би що ви створювали – контент у соцмережах, статті на веб-ресурсах чи художній твір. Харківська письменниця вже багато років проводить уроки креативного письма та допомагає позбавлятися творчих блоків.

Постійно перебувати у копірайтерському тонусі, не повторюючись та генеруючи ідеї – ось важлива навичка для будь-якого маркетолога. Ця книга навчить розповідати історії так, що в споживача захопить дух.

Безумовно, є ще дуже багато книг з інтернет-маркетингу, які варті уваги. Про них варто написати другу статтю :), але навіть перелік літератури, наведеної вище, сильно збагатить ваше професійне життя. Залишилося прочитати кожну з цих книг та застосувати корисні поради на практиці.

Успіхів у вивченні інтернет-маркетингу!

Причин для того, щоб зв’язатися зі службою підтримки Facebook, у користувачів соцмережі вистачає: це отримання довідкових відомостей, і відправка скарг, і написання відгуків на зміни в соцмережі, наприклад, інтерфейсу.

Враховуючи, що аудиторія Фейсбуку налічує мільярди користувачів, технічна підтримка більшості з них забезпечена письмово. Розумні алгоритми налаштовані так, щоб більшість одержували відповіді, згенеровані автоматично. Фідбек від саппорту має надійти протягом доби з моменту звернення. Загальнодоступний контактний номер, куди можна зателефонувати для живого діалогу з людиною, компанія не надає. Це і зрозуміло – служба підтримки Facebook не набере до штату стільки менеджерів для кол-центру.

Але зв’язатися із сапортом з листування та знайти вирішення проблем – цілком реально. У цій статті розберемося як саме.

1. Отримати відповіді на запитання у Довідковому центрі Facebook

Довідковий центр Facebook – це ресурс, присвячений використанню платформи, конфіденційності та безпеки, управлінню обліковими записами Facebook. Його переваги:

Інформація про соцмережі, зібрана тут, велика.

Центр довідки доступний цілодобово і не вимагає реєстрації, а отже, можна користуватися ним, навіть якщо обліковий запис користувача заблокований або зламаний, якщо він забув пароль.

Окрім панелі довідки, тут є розділ найпоширеніших питань – завжди можна скористатися досвідом інших користувачів.

На техпідтримку веде посилання: facebook.com/business/resource. Натиснувши на «Support» у верхньому правому кутку, ви потрапите куди потрібно. Відкривається сторінка, по центру якої – поле, куди можна ввести свій запит і, ймовірно, отримати відповідь, що вже згенерована системою.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Довідковий центр Facebook для бізнесу

Рис. 1 – Довідковий центр Facebook для бізнесу

Якщо в одному реченні суть проблеми не помістити, знадобиться знову перейти на вкладку Сапорт праворуч вгорі. Тоді відкриється перелік питань, з яких можна звернутися.

Спілкуємося з техпідтримкою Facebook, поширені типи проблем

Рис. 2 – Підрозділи: найпоширеніші типи проблем

Перелік підрозділів можливих вирішення проблем буде видно всім. Якщо ви активно користуєтеся рекламою і вже витратили на неї якусь суму, то по центру екрана з’явиться кнопка «Почати» (йдеться про те, щоб почати чат). Іншим користувачам її буде не видно.

Після натискання на кнопку «Почати» вам знадобиться вибрати потрібний рекламний обліковий запис, якщо він не єдиний. Вибираємо об’єкт, за яким вам потрібна довідка, із запропонованих варіантів або натискаємо на «Інша проблема».

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Вибір категорії для пошуку потрібної відповіді

Рис. 3 – Вибір категорії для пошуку потрібної вам відповіді

Довідка Фейсбука запропонує вам оптимальні варіанти вирішення питання, що вас турбує. Якщо ж добірка інструкцій та схожих питань не допоможе, залишається варіант писати особисто з описом подробиць.

2. Звернутися до адміністрації через чат у Messenger

Це легко виконати безпосередньо з головної сторінки облікового запису соцмережі. Розкриваємо лівий стовпець і знаходимо Месенджер.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Месенджер для листування у Фейсбуці

Рис. 4 – Месенджер у Фейсбуці

Запит “Facebook support” легко випадає у пошуку. Натискаємо «Test» та чекаємо, коли підключиться техпідтримка.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Вікно чату підтримки

Рис. 5 – Вікно чату підтримки Facebook

Якщо система автоматично перенаправила вас за посиланням на Довідкове вікно з текстовими відповідями на питання, що часто ставляться, переходимо і вибираємо з переліку те питання, яке вас турбує.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Довідкове вікно Business Help Center

Рис. 6 – Довідкове вікно Facebook Business Help Center

Організовувати чати зі службою підтримки Facebook можуть лише ті користувачі соцмережі, які проводять у Facebook активні рекламні кампанії. А особи, які не є рекламодавцями, мають заповнити контактну форму. Розмови з’являться у Messenger і можуть бути активними з 8:00 до 22:00 щоденно.

3. Зв’язатися через форму швидкої допомоги Facebook

У верхньому правому кутку натискаємо на трикутник, тоді випаде допоміжне меню, де потрібно знайти Довідку та підтримку:

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Help & Support

Рис. 7 – Help & Support в інтерфейсі

Під час відкриття Довідки та підтримки з’явиться Довідкове меню, де також можна перейти на більш глибокий рівень: Довідковий центр, Спільнота допомоги та Повідомити про проблему.

Якщо вибрати Довідковий центр, потрібно буде ввести в поле своє питання.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Довідковий центр

Рис. 8 – Довідковий центр

Перейшовши до другого розділу, що містить Вхідні від служби підтримки, ви знайдете меседжі, які вам надіслала техпідтримка. Найчастіше це відповіді на повідомлення про контент, на який ви поскаржилися. Крім того, тут з’являються важливі повідомлення, які стосуються вашого облікового запису.

Вхідні від Служби підтримки Facebook

Рис. 9 – Вхідні від Служби підтримки

Якщо зручніше написати в техпідтримку Фейсбук зі смартфону, можна зв’язатися з оператором і так. Ось що для цього потрібно:
1. Вибрати в головному меню розділ “Довідка та підтримка”

Розділ “Довідка та підтримка” зі смартфону

Рис. 10 – Меню зі смартфону

2. Перейти до пункту, який відповідає запиту

Пункт "Повідомити про проблему"

Рис. 11 – Вкладки “Довідки та підтримки”

3. Сформулювати суть проблеми. Напевно вона належатиме до однієї з підтем Довідкового центру.

Розділи Довідкового центру

Рис. 12 – Довідковий центр Facebook

4. Доповнити своє повідомлення скріншотами, якщо вам доступна ця опція.
Варто спочатку подивитися, чи немає рішення у Довідковому центрі чи у спільноті допомоги, адже більшість проблем не є унікальними, а вже потім писати техпідтримці особисто.

Довідковий центр Facebook

Рис. 13 – Довідковий центр, розділи

Також можна залишити відгук про роботу Фейсбуку. Зазвичай співробітники компанії вдячні за фідбеки та надсилають відповідь на ваші рекомендації.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Відгук про роботу саппорту

Рис. 14 – Відгук про роботу Фейсбуку

Якщо ви проводите кампанії в соціальних мережах, вам можуть написати електронною поштою консультанти Facebook з маркетингу. Вони часто безкоштовно пропонують поради для маркетингових кампаній. Подібний лист надходить від конкретного співробітника Facebook, тому можна написати безпосередньо на цей електронний адресу, пояснивши проблему.

4. Надіслати листи на прямі адреси електронної пошти

У відкритому доступі до мережі є кілька адрес електронної пошти, за якими можна зв’язатися зі службою підтримки Facebook. Іноді вони змінюються, але це потрібно моніторити. Поки ж ось пошти для зв’язку з Facebook, що діяли до недавнього часу:

 • datarequests@fb.com – щодо ваших даних;
 • abuse@facebook.com – з приводу повідомлень про зловживання щодо вашого імені, компанії чи контенту;
 • platformcs@support.facebook.com – для вирішення проблем із поверненням коштів, дублюванням або погашенням кредиту Facebook;
 • legal@fb.com – для юридичних питань;
 • advertise@fb.com – для зв’язку щодо проблем із Facebook Ads.

Ось так можна письмово зв’язатися із підтримкою.

5. Запланувати дзвінок експерту з маркетингу Facebook

Якщо письмове спілкування вам не підходить або ви хочете поставити людині питання, які можуть бути складними для сприйняття алгоритмами, перейдіть за посиланням і отримайте коротку безкоштовну консультацію.

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Форма безкоштовної консультації

Рис. 15 – Форма безкоштовної консультації

Спілкуємось із техпідтримкою Facebook. Форма запланованого дзвінка від саппорту

Рис . 16 – Форма запланованого дзвінка

Фейсбук чесно пише, що ця програма пропонується не всім рекламодавцям, тобто форму для планування дзвінка може побачити не кожен користувач.

6. Загальні рекомендації для тих, хто звертається до саппорту

Незважаючи на те, що шанс листування з живим співробітником техпідтримки невисокий, є певні правила, яких краще дотримуватись у будь-якому випадку. Тоді є ймовірність, що ваше питання буде вирішено швидше.

 1. Викладайте проблему максимально точно і докладно – чим детальніше її буде описано, тим легше співробітникам техпідтримки буде вас проконсультувати.
 2. Додайте скріншоти екрану, щоб можна було наочно уявити, про що йдеться. Якщо про технічні проблеми, то вкажіть версію ОС комп’ютера/ноутбуку або моделі та прошивки смартфона. У разі потреби уточніть, яким браузером користуєтеся.
 3. Краще використовувати англійський інтерфейс Facebook та за можливості писати у службу підтримки англійською мовою. Звичайно, це залежить від рівня володіння ним.
 4. Дочекайтеся відповіді за першою створеною вами заявкою, не створюйте декілька однакових. Це не пришвидшить вирішення проблеми.

Таким чином, ми виклали всі можливі способи того, як написати в службу підтримки Facebook і отримати відповідь на питання, що турбують. І нехай швидко зв’язатися з консультантами не вийде, але компанія рік у рік удосконалює канали комунікації. Сподіватимемося, що незабаром проблему оперативності зв’язку з живими фахівцями буде вирішено.

У своїй роботі кожен припускається помилок. РРС-спеціаліст – не виняток. Проаналізувавши власний досвід, я зробила вибірку помилок, які сама колись робила.

Обговоримо детальніше кожну з них.

1. Мінус-слова та мінус-фрази

На початку своєї роботи в РРС я частенько забувала додавати мінус-слова до рекламних кампаній, а також відмінювати їх. 

Мінус-слова ми використовуємо для того, щоб вимкнути показ реклами за нецільовими запитами, але також важливо їх відмінювати. Google Ads розуміє словоформи для ключових слів, але мінус-слова потрібно пропрацьовувати. Вручну це робити довго, проте на просторах інтернету є багато сервісів, які це зроблять миттєво (тривалий час ми користувалися російськими сервісами, але сподіваємось, що незабаром з’являться їхні українські аналоги). 

2. Автоматичні рекомендації Google Ads

Вже більше року Google Ads дає рекомендації з оптимізації рекламних кампаній. Також є можливість налаштування автоматичного застосування цих рекомендацій. 

За замовчуванням автоматичне застосування вимкнене, але не буде зайвим це перевірити:

Помилки РРС-спеціаліста, як перевірити, чи ввімкнене автоматичне застосування рекомендацій

Рис. 1 – Як перевірити, чи ввімкнене автоматичне застосування рекомендацій

Єдина рекомендація, яку можна увімкнути для автоматичного застосування – це видалення конфліктуючих мінус-слів (якщо в ключовій фразі є слово, яке ви винесли в мінус-слова, то гугл його видалить з їхнього списку).

Помилки РРС-спеціаліста, як увімкнути автоматичне застосування рекомендації “Видалення конфліктуючих мінус-слів”

Рис. 2 – Як увімкнути автоматичне застовування рекомендації “Видалення конфліктуючих мінус-слів”

Крім того, потрібно постійно перевіряти, які рекомендації вам дає Google – особливо, якщо у когось є доступ до акаунту. 

Реальна історія з моєї практики:

Був у мене один клієнт з адмін-доступом, і я не встигла відхилити ті рекомендації, які не потрібні, як він всі їх прийняв. Через історію змін не все можна відмінити, це стосується й розширення списку ключових слів. Тому мені довелося перевіряти всі ключові слова та зупиняти непотрібні (а додано було декілька тисяч слів у широкій відповідності). Гугл додав ті ключові фрази, які були подібні за значенням та змістом до тих, що були в акаунті. Насправді ж це були фрази, які не стосувалися бізнесу клієнта ніяким чином. А потім ще довелось перевіряти пошукові запити, тому що покази реклами були увімкнені, тож роботи було не на одну годину).

3. Варіанти таргетингу

Крім стандартного виду таргетингу – місто, область, країна – є ще декілька варіантів, які можна налаштувати. За замовчуванням вони виглядають так:

5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст
5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст
Помилки РРС-спеціаліста, додаткові варіанти геотаргетингу в Google Ads
5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст

Рис. 3 – Додаткові варіанти геотаргетингу в Google Ads

Але тут є нюанс: наприклад, ваш бізнес – доставка їжі, ви працюєте тільки по Києву, налаштували таргетинг на Київ, і варіанти таргетингу залишили, як на скріні  вище. Після того, як ваша реклама пропрацювала деякий час, ви дивитесь статистику і бачите, що ваша реклама показувалась не тільки в Києві, а й в інших містах, а може, й у інших країнах, та ще й були кліки, за які ви заплатили гроші. 

Це все тому, що цільове значення у вас стоїть: “Люди, які знаходяться та цікавляться вашим таргетингом”. Тобто хтось зі Львова ввів у пошуку “доставка їжі у Києві”, йому була показана ваша реклама, він по ній клікнув. Тому краще вибирати варіант таргетингу “Присутність: люди, які знаходяться або регулярно відвідують”.

4. Бюджет рекламних кампаній

Працюючи з чужими коштами, потрібно завжди бути уважним з їхнім цільовим використанням. Якщо клієнт вам встановлює певне місячне грошове обмеження на рекламу, то вам треба розділити цю сумму на кількість днів у місяці та кількість кампаній у вашому акаунті. Далі ви запускаєте вашу рекламу і бачите, що гугл витрачає коштів більше, ніж ви йому встановили, буває таке, що і вдвоє більше, і так декілька днів підряд. Та цього не потрібно боятися. Гугл може витрачати денний бюджет більше заданного, але у рамках місячного бюджету. Тобто він оптимізує рекламу таким чином, щоб наприкінці місяця у вас вийшла та сума витрат, яка була закладена спочатку.

5. Місця розміщення у КМС

Якщо у вас є кампанія КМС, то обов’язково потрібно перевіряти місця розміщення реклами, тобто сайти, на яких вона показувалася. КМС дає багато трафіку, а особливо цей трафік дають мобільні додатки, які ви постійно виключаєте з показів, тому що зазвичай цей трафік нецільовий. Та щоб не гратись постійно з чисткою сайтів, краще одразу вимкнути показ на всіх мобільних додатках. 

Найпростіше – це створити список виключених місць розміщень:

Помилки РРС-спеціаліста, списки виключених місць розміщення

Рис. 4 – Списки виключених місць розміщення

Помилки РРС-спеціаліста, як створити список місць розміщень для виключення 

Рис. 5 – Як створити список місць розміщень для виключення 

Помилки РРС-спеціаліста, створення списку

Рис. 6 – Створення списку

Виключити всі додатки одразу: 

 • ввести mobileappcategory::69500 в строку “Вказати декілька місць розміщення”; 
 • натиснути “Додати 1 місце розміщення”. 

Далі цей список можна використовувати для всіх кампаній в КМС.

Помилки РРС-спеціаліста, як виключити всі додатки одночасно

Рис. 7 – Як виключити всі додатки одночасно

Google не стоїть на місці та постійно розвивається. Мало не кожного дня з’являються додаткові інструменти для керування контекстною рекламою, а деякі – стають застарілими. Тому важливо слідкувати за сучасними тенденціями та не боятись зробити помилку під час випробування якогось оновлення або тестування якоїсь нової гіпотези.  Головне, ви маєте визначити, чи доцільно вам це робити, щоб не було додаткових витрат для вашого клієнта.

Розвиваємо український інтернет-маркетинг разом!

Усе буде Україна!