Програма експертів з продуктів GoogleКожному з нас приємно, коли на питання, що раптово виникло, є кому відповісти. Звичайно, власний досвід добре запам’ятовується, але іноді його потрібно довго й ретельно напрацьовувати: своєчасно скористатися підказкою колишніх – велика вдача.
Фахівці, які вже готові можливі вирішення проблем, можуть вважатися експертами в конкретній галузі. Їх можна зустріти і на форумах Google у випадках, коли звичайним користувачам потрібна допомога. Ці люди так і називаються – google-експерти. Вони безкоштовно консультують інших, охоче ділячись наявними знаннями.

Три етапи для участі

Рис. 1 – Етапи від реєстрації до отримання бонусів

За відповіді на довідкових форумах їм нараховують бали, якщо вони допомагають людям вирішувати їхні проблеми.

1. Як стати експертом програми Google

Експертами Google можуть стати особи, які виявили активність протягом місяця і більше. Якщо їх рівень знань відповідає званням експерта, вони отримають на електронну пошту листа від менеджера, де буде запропоновано взяти участь у програмі.

Крім того, експерт Product Expert має:

 • бути готовим знаходити час допомагати іншим;
 • любити продукти гугл і розумітися на них;
 • хотіти ділитися знаннями та вміннями.

Допомогти експертам у їхній волонтерській роботі може вміння ємно викладати лише потрібну у конкретному випадку інформацію, щоб користувач не шукав її довго по всій Довідці. Варто враховувати, що, як і скрізь, користувачі трапляються різні. Оскільки експерти Google – теж люди, які вирішили витратити трохи свого часу та зусиль для справи, краще залишатися в рамках адекватності та запастися терпінням. Коректне, оптимістичне спілкування, прийняте в Америці та країнах Європи – ключ до тривалої участі в програмі.

Чи можуть звичайні користувачі обійтися без порад експертів? Звичайно. Але якщо такий користувач хоче отримати відповідь безпосередньо від уповноваженої особи, тобто від співробітника Google, йому доведеться чекати понад місяць. Спершу він потрапить до менеджерів програми – це наймані співробітники з афілійованої компанії, і ті передадуть питання далі, після того як він пройде модерацію. Офіційні відповіді від Google можна чекати нескінченно.

2. «Плюшки» та бонуси – чи є вони у Програмі експертів

Не тільки відчуття того, що ти корисний людям і значок зі статусом радують експертів. До пандемії ті, хто отримав золотий статус, могли потрапити на Product Experts Summit, який проходив у країнах Європи протягом 4 днів. При цьому оплачувалися і переліт, і проживання, харчування. Запит на отримання візи надсилався на ім’я спеціаліста від компанії Google.

Щодо останніх років, то у 2020 та 2021 роках проходили онлайн-саміти. Наприклад, про один з них, який торкнувся YouTube, Education і Google Ads, більш докладно можна прочитати в цій статті.

Існує також програма місцевих експертів, де проходили локальні саміти для активних учасників. З настанням епохи онлайн-зв’язку проведення самітів опинилося під питанням, але не втрачатимемо оптимізму.

Приємним бонусом для експертів може стати їхня сторінка у каталозі, в якому вказано безліч професіоналів, відкритих до спілкування. Вони розбираються більш ніж у 50-ти продуктах і говорять 20-ма мовами.

Профіль автора статті у каталозі експертів

Рис. 2 – Так виглядає профіль експерта у каталозі

Крім того, на закритому форумі Google Ads є рубрика Thursday Tipsday, в якій щочетверга гуглери діляться кейсами або презами з корисними матеріалами. Команда однодумців, які займаються тим самим, що й ти – чудовий двигун уперед.

3. Статуси експертів з продуктів Google

Програма Product Experts передбачає декілька статусів експертів для тих фахівців, які беруть активну участь в обговореннях на форумі деякий час.

 1. За 10 і більше відповідей надається статус бронзового експерта. Деякі відповіді повинні рекомендуватися іншими користувачами як корисні.
 2. За 30 і більше відповідей, деякі з них рекомендуються, надається статус срібного експерта. Саме цей статус відкриває учасникам можливість брати участь у програмі для google-експертів. Він видається, починаючи з місяця активної допомоги до півроку, на розсуд менеджера. Відповідати на запитання користувачів буде трохи простіше за допомогою консолі форуму Google, це спеціальна адмінка.
 3. Якщо активність спеціаліста через півроку не знизилася і відповіді, як і раніше, рекомендуються іншим учасникам форуму, то йому буде надано статус золотого експерта. На цьому етапі потрібно підписати стандартний договір про нерозголошення відомостей.
 4. Через півроку після отримання «золота» активному учаснику, відповіді якого, як і раніше, корисні та актуальні, можуть надати статус платинового експерта.
 5. Діамантовий статус нададуть старожилам форумів Google, які продовжують підтримувати та допомагати користувачам якісними відповідями на запитання. Потрібно, щоб вони були у програмі більше трьох років і консультували не гірше, ніж довідка Google. Цей рівень додали у 2020 році. Експерти отримують письмову подяку на бланку з логотипом Program Expert.

4. Покрокова схема для тих, хто хоче приєднатися

Як вступити до програми експертів з продуктів Google і почати консультувати користувачів:

 1. Відкрити сайт productexperts.withgoogle.com та вибрати “Зареєструватися”.
 2. Увійти до облікового запису Google, відібрати ті продукти, в яких ви розумієтеся.
 3. Встановити мови, якими ви зможете допомагати користувачам.
 4. Погодитись з Умовами програми Product Experts та натиснути “Прийняти”.
 5. Натиснути “Всі форуми” у розділі “Мої форуми”, вибрати серед них цікавий та натиснути на вкладку “Спільнота”. Вона знаходиться у верхньому лівому кутку сторінки. Відкриється потрібний форум.
Реєстрація у програмі Product Experts

Рис. 3 – Кнопка реєстрації на головній сторінці сайту

Програма обіцяє тримати спеціалістів у курсі новин, відвідувати онлайн-зустрічі Google за продуктами, отримати доступ до закритої інформації та навіть спілкуватися безпосередньо зі співробітниками Google. Хотілося б усе це справді отримати – більше цікавого навчання, доступу до товарів та бета-тестування, продуктивного зв’язку зі співробітниками. Але у будь-якому випадку статус Product Expert – це ще одна сходинка до розвитку, яка дозволяє тестувати свої можливості та прокачувати скіли.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: