Чому немає конверсій в ІнстаграміБудь-якому рекламодавцю, який запускає рекламу в соціальних мережах, хочеться швидких та наочних результатів: мало її налаштувати, важливо з її допомогою отримувати конверсії. Але часто буває так, що кліків по таргетованій рекламі, наприклад, в соцмережі, є багато, а кількість продажів, як і раніше, не росте. Як бути, якщо кліки є, а продажів у Інстаграмі немає?

Найпростіша схема, за допомогою яких взаємодіють користувачі соціальної мережі з рекламою під час перегляду стрічки, виглядає так:

 • рекламний пост;
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Рекламний пост

Рис. 1 – Приклад рекламного посту

 • перехід у магазин (на сайт або в соцмережі);
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Перехід на сайт

Рис. 2 – Перехід на сайт після кліку

 • в ідеалі – придбання товару або замовлення послуги.

Вищевказана ланцюг дій є досить простою, але будь-яка її ланка може обірватися, найчастіше це відбувається на останньому етапі. У цьому випадку варто розібратися, чому схема не працює, тобто чому кліки є – замовлень немає. Таргетована реклама викликає первинний інтерес користувачів Інстаграму, але забезпечити продажі напевно не може. Щоб вона себе окупила, давайте проаналізуємо всі ймовірні причини відсутності замовлень.

1. Можливі причини відсутності замовлень

Перед тим як змінювати налаштування рекламних кампаній, потрібно переконатися, що:

 • показ товару/послуги відбувається за цільовими запитами – тобто запропонований продукт задовольняє конкретну потребу користувача;
 • умови, запропоновані вами, можна порівняти з умовами конкурентів;
 • немає проблем з актуальністю товару/послуги та способом його купівлі або замовлення;
 • форма заявки на сайті працює коректно;
 • посадкова сторінка – тематична, сучасна, має зрозумілий і приємний для ока інтерфейс;
 • акаунт соціальної мережі оформлений правильно й зрозуміло – потрапляючи на нього, користувач одразу може зорієнтуватися в асортименті;
 • цільова аудиторія товару/послуги вибрана вірно;
 • користуватися мобільною версією веб-ресурсу не менше зручно, ніж десктопною.

Здавалося б, це очевидні причини, з яких немає замовлень, але варто розглянути їх докладніше, виходячи з особливостей Інстаграму.

2. Проблеми з рекламною обіцянкою та конкурентністю

Перш за все потрібно переконатися, що немає проблем зі сприйняттям оголошення:

 • його текст написаний лаконічно, зрозуміло і грамотно;
 • він привертає увагу, мотивує ознайомитися з пропозицією та перейти на посадкову сторінку за допомогою кліку по рекламі;
 • пропозиція повинна бути актуальною та містити привабливі умови, тим самим переконавши відвідувача посадкової сторінки залишити заявку на покупку товару або замовлення послуги.

Якщо ваш товар відноситься до категорії люксових, то він рідше купується спонтанно, а значить, в цілому має більш тривалий цикл прийняття рішення. Це не той випадок, коли можна зіграти на миттєвій вигоді («Поспішайте, лише сьогодні знижка 65%!»). Наприклад, тут стане в нагоді SEO-просування сайту за допомогою стратегії social selling, що використовує залучення лідів експертним контентом.

Крім того, важливо «озирнутися», що відбувається на ринку вашого товару/послуги. Перед запуском таргетованої реклами необхідно провести попередній аналіз конкурентів. Зробивши висновки про те, що працює на користь вашої торгової пропозиції, а що – проти неї, за потреби відкоригуйте:

 • інформацію, зазначену в шапці профілю;
 • написані тексти описів товару та інформаційних постів;
 • якість зображень;
 • цінову політику.

Почитайте відгуки клієнтів про топових конкурентів галузі і перевірте оперативність, з якою фахівці відповідають на пропозиції, що надійшли питання стосовно товару.

3. Проблеми з замовленням

Спростіть шлях клієнта до покупки, позбавивши його від зайвих дій. Якщо після перегляду привабливого оголошення в Інстаграмі він не зможе клікнути і відразу перейти на товар, що його зацікавив, для оформлення замовлення, конверсія відбудеться. Також при переході на сайт його не повинні чекати:

 • обов’язкова реєстрація;
 • безліч обов’язкових полів для заповнення;
 • незрозуміле розташування Кошика.
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Приклад довгої реєстрації

Рис. 3 – Реєстрація, від якої можна втомитися ще до покупки

Якщо з рекламною пропозицією товару все гаразд, то далі ви повинні переконатися, що ваш сайт потенційно готовий до прийому трафіку і працює коректно.

4. Проблеми з посадковою сторінкою

Другим проміжним етапом користувачів у воронці продажів буде посадкова сторінка (ПС), на яку вони переходять з вашої реклами в соціальних мережах. Мета вдало складеного оголошення ознайомлення відвідувача з пропозицією та його клік на посадкову сторінку. А ця сторінка повинна зацікавити користувача, закрити його заперечення і підштовхнути до покупки.

Посадковою сторінкою вважається те, що вже є у компанії з цих трьох варіантів:

 1. Офіційний сайт (потрібен великому бізнесу).
 2. Аккаунт в соцмережі (магазин).
 3. Мессенджер.

Як зрозуміти, який з варіантів підійде вам?

Сайт стане оптимальною ПС у разі, якщо:

 • він завантажується швидко – важливо поважати час відвідувачів;
 • у вас немає обмежень щодо мінімального замовлення і вартість доставки не становить до 50% від вартості самого замовлення. Логічно, що багатьом користувачам не подобаються додаткові витрати;
 • товари знаходяться легко, а поля замовлення для оформлення заявки – тільки найпотрібніші.

До сайту пред’являються високі вимоги, оскільки саме він конвертить, вже безпосередньо на ньому приймається рішення про покупку, а таргетована реклама лише зацікавлює, приваблює. Каталог товарів повинен бути зрозумілим і зручним, мати підрозділи й фільтри.

Інстаграм теж може служити посадковою сторінкою. Для цього рекламні пости та сторіз акаунту повинні відповідати наступним вимогам:

 • приваблювати зовнішнім оформленням, дизайном, викликати приємні візуальні відчуття;
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Посадкова сторінка

Рис. 4 – Профіль квіткового магазину

 • містити корисний контент;
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Корисний контент

Рис. 5 – Приклад корисного контенту: міфи про волосся

 • вичерпно відповідати на всі питання, які можуть виникнути у користувачів.
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Графік роботи

Рис. 6 – Графік роботи будівельної бази в акаунті Інстаграму

Так одразу стає зрозуміло, який товар купується: як він виглядає, котрі переваги має, яка на нього ціна і чи є знижкові пропозиції, з асортименту яких можна вибрати за бажанням.

Крім того, звертаємо увагу на перше враження: при заповненні профілю важлива шапка, яка «зустрічає» користувача. Вона повинна містити дані про продавця товарів або послуг, локацію, способи доставки та мотивувати купити саме у нього. Важливий чіткий опис того, в чому ви несете користь для покупця. Оформлення профілю бажано робити в єдиній колірній гамі, фотографувати товар крупним планом у різних ракурсах, налаштувати всі кнопки. Кількість публікацій має в повній мірі відображати наявний асортимент.

Чому немає конверсій в Інстаграмі? Шапка профілю

Рис. 7 –  Приклад правильної шапки профілю

Якщо в Інстаграмі створюється магазин – при його оформленні враховується все те ж саме, що є важливим і для просування сайту: 

 1. Структура – будь-який товар зручно знайти, зрозуміла наявність моделей товару або можливість замовити їх. Очевидно, що чим більше якісних фотографій, докладних описів та характеристик, тим простіше продати товар.
 2. Стильний дизайн – Інстаграм створений для того, щоб радувати око, тому краса рекламного майданчика стає додатковим естетичним фактором, щоб вибрати для конверсії саме її. Рекламні креативи інших компаній вашої галузі можна подивитися за допомогою Бібліотеки реклами Facebook.
 3. Наочність. Відсутність цін під постами та якісних зображень відштовхне відвідувачів. Добре, якщо останні пости демонструють той товар, який ви просуваєте в рекламі.
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Немає ціни

Рис. 8 – Приклад відсутності ціни та відповіді на питання про неї

Самі пости профілю теж можна використовувати для просування своїх послуг, якщо пост показує хороші показники органіки: вподобайки, репости, переходи у профіль та збереження. Щоб дізнатися це напевно, потрібно подивитися статистику постів за охопленням, збереженням, переходам у профіль тавизначити, який з них вигідніший для реклами.

Чому немає конверсій в Інстаграмі? Статистика постів

Рис. 9 – Статистика постів

Сьогодні в Інстаграмі актуальні сторіз. Іноді вони продають навіть краще, ніж пости, оскільки кожен день можна створювати з їхньою допомогою нову рекламну пропозицію і оновлювати воронку всередині акаунту. При їхньому перегляді може показуватися реклама, а при кліку по кнопці Детальніше/Перехід на сайт/У магазин далі йде перехід на сайт, у профіль або в Директ Інстаграму.

Чому немає конверсій в Інстаграмі? Реклама у сторіз

Рис. 10 – Вдала реклама в сторіз (видно виріб та ціну товару)

Чому немає конверсій в Інстаграмі? Невдала реклама

Рис. 11 – Невдала реклама в сторіз (не зовсім зрозуміло, яку дію очікують від користувача)

Як утримати зацікавленого користувача за допомогою таргету в сторіз:

 • продемонструвати фото- або відеоогляди товару з різних ракурсів;
 • показати відгуки вдячних клієнтів, які вже застосовують товар на практиці;
 • відповісти на питання про ціну;
 • показати карту, фотографію фасаду приміщення або дати інший орієнтир, як дістатися за потреби.

5. Проблеми з налаштуваннями таргетингу

Коли проаналізовані й усунені складності реклами, оформлення замовлень, налаштована посадкова сторінка й перевірені всі деталі від інтерфейсу до креативів, можна за потреби приступити до зміни налаштувань рекламної кампанії.

Для того щоб відстежувати результати таргетованої реклами, вам знадобляться:

 1. Встановлений Піксель Facebook.
 2. Аккаунт у Гугл Аналітиці для відстеження зміни статистики на сайті.
 3. Бізнес-акаунт для перегляду статистики.

Піксель є інструментом веб-аналітики, який дозволяє вивчати дії людей на сайті. Для роботи з соцмережею цей інструмент також є корисним:

 • вимірює ефективність реклами;
 • дозволяє відстежувати події, що відбуваються на сторінці;
 • дає можливість переконатися, що рекламу бачить цільова аудиторія.
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Інструмент веб-аналітики Піксель

Рис. 12 – Піксель Фейсбук

Піксель допомагає сегментувати аудиторії, створювати ті з них, які схожі на найцінніші.

Якщо просувати пост через кнопку «Промоакції», а сторіз через «Просувати», то рекламні можливості є обмежені. Так, не можна просувати старі сторіз й ті, де є стікери (вікторина, таймер, опитування Так/Ні та ін.). Краще використовувати бізнес-акаунт Facebook Ads Manager або Центр реклами.

Важливі налаштування таргетингу:

 • мети, вибрані для показу;
 • аудиторія, обрана для реклами;
 • час показу;
 • мова й регіон показу;
 • терміни і бюджет реклами;
 • пристрої, на яких показується.

Кампанії краще будувати відповідно до принципу: одна кампанія – одна категорія. Краще збирати в рамках групи ключі зі схожими сенсами та створювати під них релевантні оголошення. Оптимально, якщо при цьому заголовок оголошення співпаде з ключовим словом.

Як вибрати мету для показу?

 1. Є мета Трафік, яка покаже рекламу тим користувачам, які не тільки дивляться рекламу, а й охоче переходять за посиланням.
 2. У свою чергу, мета Повідомлення підходить для відвідувачів, які лояльні до листування та вже отримували рекламні повідомлення – вони отримають можливість писати у месенджер. Ця мета підійде тоді, коли у вас немає сайту: повідомлення про замовлення напишуть після перегляду реклами в соцмережі.
 3. Існує також мета Конверсії для тих, на кого можна запустити ретаргет. Сюди відноситься аудиторія, яка не вчинила замовлення, побувавши на сайті, або взаємодіяла з постами в соціальних мережах.
Чому немає конверсій в Інстаграмі? Цілі рекламної кампанії

Рис. 13 – Цілі рекламної кампанії

Є ризик неправильно розрахувати бюджет для показу. Але оскільки багато що залежить від таких факторів, як локація, ніша, сезонність та ціну товарів, і вартість залучення клієнтів складно передбачити, то перший місяць налаштування краще зробити тестовим у межах 300$ на місяць і скорегувати його вже в процесі.

Таким чином, під час налаштування таргетингу в Інстаграмі важливо зібрати аудиторію, зацікавлену в товарі + аудиторію, схожу на неї за інтересами, і повторно показати рекламу тим, хто вже був на сайті і в акаунті Інстаграм, але не зробив конверсії.

Чому немає конверсій в Інстаграмі? Налаштування таргетингу

Рис. 14 – Два типи аудиторії: ті, що взаємодіють, й за інтересами

Налаштування показів на тих, хто вже вивчав інформацію в акаунті, ефективна з позиції отримання продажів. Нагадуючи відвідувачеві про товар, який він уже бачив, реклама стимулює його до прийняття рішення.

6. Підведемо підсумки

Безумовно, ситуація, коли кліки є, а заявок немає, є дуже неоднозначною. Але запуск таргетованої реклами не може з механізму залучення клієнта стати миттєвим інструментом здійснення конверсії. Швидше, він підвищить інформованість клієнтів про ваші товари або послуги, покаже їхні переваги і запропонує саме те, що може зацікавити аудиторію.

Для ефективної роботи таргетованої реклами потрібно:

 • продумати рекламну пропозицію, що виділяє вас серед конкурентів, якісно оформити сайт і соціальну мережу, перевірити функціонал, а також скрізь, де необхідно, розмістити актуальну інформацію;
 • перевірити всі інші фактори, які можуть відвернути відвідувача від конверсії – для цього дивіться, на якому етапі воронки продажів у користувачів виникають труднощі;
 • правильно налаштувати веб-аналітику: опрацювати релевантність запитів, точно визначити ЦА, локацію, оптимізувати бюджети кампанії.

Ефективна реклама в Інстаграмі – складний і багатогранний процес. Для того щоб досягти успіху, потрібно постійно тестувати кампанії. Регулярний аналіз підсумків і коригування помилок підвищують шанси отримати вражаючий результат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: