Генеративний пошук Google з використанням АІДжерело 1 та джерело 2

10 травня 2023 року Google запропонував нову версію своєї пошукової системи, котра використовує штучний інтелект. Сталося це на щорічній конференції I/O в Маунтін-В'ю, Каліфорнія.

Наразі отримати доступ до нового пошуку Google (SGE) можна лише через список очікування Google Labs.

Як виглядає новий пошук Google

Інтерфейс. Новий пошук Google може відображати згенеровану ШІ відповідь над результатами пошуку. Google чітко позначає відповідь як Generative AI is experimental, після чого йде відповідь на ваш запит.

Відповідь зазначена в рамці. Google цитує сайти, які він використовував для створення відповіді. На ці сайти можна перейти, щоб подивитися інформацію глибше. Також у видачі можна поставити додаткове запитання.

 • «Ви побачите на основі штучного інтелекту знімок ключової інформації, яку слід розглянути, із посиланнями, щоб копати глибше», — сказали в Google.
Видача Google на основі AI

Коли ви натискаєте кнопку розгортання для перемикання, щоб показати глибшу відповідь, вам надаються додаткові відповіді від генеративного ШІ.

Подивитись GIF у дії.

У відповідях, згенерованих штучним інтелектом, Google надає сайти в цих клікабельних вікнах із зображеннями, тож можна натиснути й перейти на сайт, щоб дізнатися більше.

Колір вікна генеративної відповіді штучного інтелекту зміниться на «відображати конкретні типи подорожей і саму мету запиту», повідомили в Google.

Вертикальний пошук за допомогою ШІ. Це також працює для вертикального пошуку, як-от результати Google Shopping. За словами Google, Google SGE може отримати 35 мільярдів списків продуктів із Google Shopping Graph, який має 1,8 мільярда оновлень щогодини. Генеруючому штучному інтелекту потрібно швидко, майже в реальному часі, оновлюватися, щоб надати деякі відповіді.

Google може дати гарну відповідь щодо того, які продукти слід враховувати під час пошуку конкретних типів продуктів, наприклад [колонка Bluetooth для вечірки біля басейну]:

Пошук конкретного типу продукту в Google

Розмови. Користувач також може відповісти на свій запит, додавши додаткові відомості або додаткові підказки в поле Запитати додаткову відповідь. Потім Google створить подальшу відповідь.

 • «Контекст буде переноситися від запитання до запитання, щоб допомогти більш природно продовжувати дослідження. Ви також знайдете корисні точки переходу до веб-вмісту та низку перспектив, які можна досліджувати», – пояснили в Google.

Режим розмови особливо корисний для подальших запитань, а також для більш складних або розвиваючих інформаційних подорожей, пояснив Google.

 • «Він використовує ШІ, щоб зрозуміти, коли людина шукає щось, що пов’язано з попереднім запитанням. Він переносить контекст із попередніх запитань, щоб переформулювати запит, щоб краще відображати намір», — додали в Google.

Подивитись приклад у GIF.

Як це працює

Технології. Google заявив, що цей новий пошуковий механізм використовує «різноманітність LLM», включаючи, але не обмежуючись ними, MUM і PaLM2.

Цей пошуковий досвід був «цілеспрямовано навчений для виконання завдань, специфічних для Пошуку, включно з визначенням високоякісних веб-результатів, які підтверджують інформацію, представлену у вихідних даних», — заявили в Google.

Де Google не дасть відповіді. Ліз Рейд, віце-президент із пошуку в Google, сказала, що Google не дасть відповідей на все, що можна запитати. Google намагається бути обережним із цією новою версією пошуку Google, яка показуватиме відповіді на безпечніші запити.

Наприклад, Google не покаже відповідь на запитання про те, щоб дати дитині Tylenol, тому що це є медичною сферою. Google також може не показувати відповіді на запитання у фінансовій сфері.

Звучить знайомо? Так, Google перестрахується в категоріях YMYL (Ваші гроші, ваше життя). Google розширює YMYL, щоб включити громадянську інформацію.

 • «Подібно до того, як наші системи рейтингу розроблені, щоб несподівано шокувати чи ображати людей потенційно шкідливим, ненависті чи відвертим вмістом, SGE розроблено таким чином, щоб не показувати такий вміст у своїх відповідях», — пояснили в Google.

Google додав, що вони дотримуються цього нового способу пошуку «на ще вищому рівні, коли справа доходить до генерації відповідей на певні запити, де якість інформації критично важлива».

У цьому новому пошуковому режимі «ще більше уваги приділяється отриманню інформативних відповідей, які підтверджуються надійними джерелами», — повідомили нам у Google.

Коли мова йде про «порожнечі даних» або «інформаційні прогалини», коли системи Google мають меншу впевненість у своїх відповідях, Google «прагне не генерувати знімок на основі штучного інтелекту», – сказали вони.

Крім того, на відверті чи небезпечні теми Google уникатиме створення відповіді.

Плавність проти фактів. Люди довіряють відповідям, наданим у більш плавному стилі, сказав нам Рейд. Але Google вважає за краще давати відповіді, які є більш фактичними, ніж текучими, тому що люди більш схильні довіряти плавним відповідям.

Галюцинації є великою проблемою в генеративному штучному інтелекті, і Google каже, що дуже чутливо ставиться до того, щоб не надавати неправдиву або неточну інформацію, особливо на теми YMYL (наприклад, здоров’я, фінанси).

 • «Враховуючи довіру людей до Пошуку, ми навмисно обмежували спілкування. Це означає, наприклад, що люди можуть не вважати режим розмови в SGE вільним партнером для творчого мозкового штурму, а натомість вважатимуть його більш фактичним із вказівками на відповідні ресурси», – додали в Google.

Підхід Google. Google має п’ятипунктовий підхід до генеративного ШІ в пошуку:

 1. Інформаційні потреби: як Google може зменшити кількість кроків, необхідних для виконання завдання або мети, і як Google може зробити роботу плавнішою та бездоганною?
 2. Якість інформації: інформація, яку надає Google, має бути якісною, а спосіб реагування ШІ має бути високого рівня. Тож чи повинен Google відповідати на запити, пов'язані зі здоров'ям або фінансами?
 3. Обмеження безпеки: чи має Google надавати відповіді від першої особи? Чи має Google надавати гнучкі відповіді, які користувачі вважають 100% точними, коли Google не зможе перевірити точність усіх відповідей?
 4. Екосистема: Google хоче надати трафік і кредити джерелу вмісту. Google хоче створити такий досвід, який спонукатиме користувачів і шукачів глибше досліджувати ці джерела.
 5. Оголошення  чи можуть оголошення бути релевантними та надавати додаткову інформацію користувачеві та як найкраще показувати оголошення користувачеві в цьому досвіді.

Цитати та посилання

Коли Google запустив Bard, всі були вражені відсутністю цитат та посилань на видавців. Рідко можна було побачити посилання Google Bard на сайти видавців.

Однак у створенні пошуку Google ми бачимо більш здоровий спосіб зв’язування з видавцями та підтримки екосистеми. Не тільки явні відповіді, створені в цьому пошуковому інтерфейсі, складаються з конкретних сайтів, але ті сайти, які складають ці відповіді, також помітно відображаються у відповіді з мініатюрою, назвою та URL-адресою, усе, що можна натиснути, щоб перейти на сайт видавця.

Google, однак, не буде прямо цитувати або посилатися на певну сторінку. Модель ШІ Google синтезує інформацію з різних джерел.

Насправді Google шукає фактичне підтвердження в джерелах, щоб побудувати відповіді, а потім показати цитати. Зазвичай вони надходять із високоякісних онлайн-джерел. Google використовує багато сигналів, які Google використовував протягом десятиліть, щоб зрозуміти якість інформації.

Посилання на сайти видавців. Ось знімок екрана, на якому показано ці сайти у відповіді:

Як виглядають посилання на сайти

Занурюємось глибше. Потім можна натиснути вгорі праворуч цю кнопку перемикання, щоб глибше зануритися в інші джерела, де генеративний штучний інтелект показує більше відповідей із більшою кількістю джерел, на які можна натиснути. Стрілка на цьому зображенні вказує на перемикач безпосередньо над посиланнями на сайти:

Як перейти далі у видачі

З результатами пошуку нижче. Крім того, можна продовжувати скролити вниз та отримувати доступ до класичних результатів пошуку в більш «зручному» форматі. Можна переглянути деякі посилання на результати пошуку в більш закритому форматі тут:

Класичні результати видачі

Детальніше

Google також розповіла про свої принципи ШІ та підкреслили, що серйозно ставиться до всіх цих технологій ШІ.

«Ми відповідально та зважено підходимо до впровадження нових генеративних можливостей штучного інтелекту в пошук», — заявили в Google.

Це не Bard, Bard був розроблений, щоб продемонструвати, на що здатні моделі LLM. Цей досвід розроблено спеціально для пошуку та працює інакше, як показано вище.

Google розгорнув свої оцінювачі якості пошуку, щоб провести раннє тестування протягом наступних кількох тижнів, перш ніж запустити його для першої групи загальнодоступних користувачів. Оцінювачі якості пошуку нададуть відгук як на цьому попередньому етапі, так і на поточному етапі, щоб допомогти покращити загальні результати та досвід цього нового підходу до пошуку.

 • «Ці рейтинги безпосередньо не впливають на продуктивність SGE, але використовуються для навчання магістрів права та покращення загального досвіду», — заявили в Google.

Можна зареєструватися в списку очікування сьогодні з першою хвилею схвалень, щоб випробувати цей новий пошук у найближчі тижні.

Чому це важливо

Нова пошукова система Google значно відрізняється від того, що ми бачили в Google раніше. Але водночас він все ще дуже схожий на пошук Google. На відміну від Bard, Google також набагато краще встановлює зв’язки з видавцями з метою залучення трафіку на сайти.

Цей досвід не замінить пошук Google, який ми знаємо сьогодні – зараз можна тільки здогадуватися, коли це може статися. Ми очікуємо, що Google прислухається до відгуків і налаштує ці функції, перш ніж повністю запустити їх як основну систему пошуку на Google.com.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: