Google проаналізував причини падіння трафікуДжерело – developers.google.com

У блозі Google Деніел Вайсберг розповів про деякі причини, з яких трафік міг впасти, і про те, як використовувати звіт про ефективність Search Console та Google Trends, щоб почати налагодження падіння пошукового трафіку.

Так, є 5 основних причин падіння пошукового трафіку:

  1. Технічні проблеми. Це помилки, які можуть перешкодити Google сканувати, індексувати або обслуговувати ваші сторінки для користувачів. Наприклад, доступність сервера, отримання файлу robots.txt, сторінка не знайдена та ін. Проблеми можуть бути загальними для всього сайту (наприклад, весь веб-сайт не працює) або для всієї сторінки (наприклад, недоречний noindex, який буде залежати від сканування сторінки Google, що означає більш повільне падіння трафіку).
  2. Проблеми безпеки. Якщо сайт під загрозою безпеки, Google може попередити користувачів, перш ніж вони потраплять на нього, за допомогою попереджень або проміжних сторінок, що може знизити пошуковий трафік.
  3. Ручні санкції. Якщо ресурс не відповідає рекомендаціям Google, то він загалом або деякі зі сторінок можуть бути виключені з результатів пошуку Google у результаті санкцій.
  4. Зміни в алгоритмах. Google завжди покращує свої алгоритми. Оновлення, як основні, так і невеликі, можуть змінити роботу деяких сторінок в результатах пошуку Google.
  5. Зміна  інтересу користувача до пошуку. Іноді це відбувається або в результаті нової тенденції, або в результаті сезонності протягом року. Це означає, що трафік може впасти просто в результаті зовнішніх впливів.

Оскільки зображення варті тисячі слів, найкращий спосіб зрозуміти, що трапилося з трафіком – це поглянути на основну діаграму звіту Search Console Performance.

Зайшовши до звіту "Ефективність пошуку", можна виконати наступні дії:

  • змінити діапазон дат, включивши в нього 16 місяців. Це допоможе переконатися, що падіння не відбувається щороку в результаті тенденції. Якщо потрібно продовжити 16 місяців, то можна використовувати Search Analytics API, щоб витягувати дані і зберігати їх у системах;
  • порівняти період випадання з аналогічним періодом. Це допоможе зрозуміти, що саме змінилося. Варто проклацати вкладки, щоб дізнатися, чи відбулася зміна тільки для певних запитів, URL-адрес, країн, пристроїв або пошукових запитів;
  • проаналізувати окремо різні типи пошуку. Це допоможе зрозуміти, чи відбулося падіння у веб-пошуку, Картинках Google або на вкладці відео або новин.
Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: