Як змінити регіон в браузері: інструменти та методиМожливість зміни міста або країни в пошуку ‒ дуже корисна опція для тих, кому потрібно зробити аналіз конкурентів у видачі за умови, що вони перебувають в іншому регіоні. У цьому допоможуть розширення для браузерів, які роблять підміну геолокації.

Раніше в цих цілях використовували плагін GeoClever. Але відтоді як він припинив роботу, з’явилися більш просунуті варіанти для ранжування конкурентів за різноманітними запитами в інших регіонах.

1. CleverGeo

Розширення практично ідентичне тому, яке припинило роботу ‒ це помітно навіть з назви, не тільки з інтерфейсу. Сьогодні вважається найкращим варіантом поміж запропонованих.

Після установки й активації плагіну з’являється кнопка CleverGeo справа під пошуковим рядком. Якщо клацнути по ній, випаде меню для введення регіону. Останні з використовуваних зберігаються, їх можна швидко активувати знову. Для того щоб відключити регіон, потрібно клацнути по хрестику поруч.

Рис. 1 ‒ Інтерфейс CleverGeo

Рис. 1 ‒ Інтерфейс CleverGeo

Переваги: ​​Також плагін дозволяє коригувати інші настройки перегляду: міняти мову видачі, тип пристрою (наприклад, мобільний або планшет), показувати 10-100 результатів на сторінці.

2. VPN

Розшифровується як Virtual Private Network ‒ віртуальна приватна мережа. Це сукупність технологій, які можуть забезпечити мережеві з’єднання поверх іншої мережі. Найпоширеніший спосіб приховати своє місце розташування і подивитися оголошення, показані в інших регіонах.

Для використання на комп’ютері можна встановити програму VPN-клієнт на ПК або додати розширення для браузера. Якщо ви користуєтеся Opera, то знайдете вже вбудований у неї VPN. Крім того, можна додати розширення для браузера крізь Webstore. На смартфонах і айфонах VPN можна користуватися, завантаживши мобільні додатки, наприклад, Cloak для iOS або OpenVPN для Android.

За допомогою VPN змінюється IP-адреса: для цього потрібно вручну ввести місце сервера для підключення. Дозволяє захистити приватні дані при користуванні інтернетом від перехоплення зловмисниками та вести безпечну діяльність в інтернеті.

Усі VPN поділяються на безкоштовні та платні. Серед перших частіше трапляються ті, які мають проблеми з конфіденційністю і можуть передавати інформацію третім сторонам.

Рис. 2 ‒ Інтерфейс Touch VPN

Рис. 2 ‒ Інтерфейс Touch VPN

Втім, для SEO-цілей VPN є недостатньо надійним ‒ видача може дещо відрізнятися від справжньої, а браузер навіть із застосуванням віртуальної приватної мережі іноді визначає адресу. Спуфінг розташування можливий за допомогою багатьох VPN, але варто бути готовими до відсутності шифрування трафіку при окремому використанні.

Переваги: ​​популярний, використовується багатьма користувачами інтернету.

3. Location Guard

Це офіційний плагін від Google. Він дозволяє змінювати географічне розташування і зберегти конфіденційність.

Незаперечні плюси ‒ він безкоштовний, легко встановлюється в Chrome та Firefox. Після встановлення розширення для браузера на сторінці опцій задаються географічні координати. Крім того, тут доступна установка інших змінних в IP-геолокації.

Рис. 3 ‒ Інтерфейс Location Guard

Рис. 3 ‒ Інтерфейс Location Guard

Переваги: ​​Як зазначено в описі продукту, плагін передбачає три рівні конфіденційності, які налаштовуються. Отже, можна налаштувати потрібний для кожного веб-сайту з метою забезпечення гнучкості: наприклад, для маршрутів руху можна вказати більш точне місце розташування, ніж для запиту про прогноз погоди. Крім того, Location Guard захищає точне місце розташування, виявлене за допомогою JavaScript API.

4. Google Location Changer

Ще один безкоштовний інструмент від Google. Потрібну пошукову видачу можна перевіряти прямо з основної сторінки, заповнивши поля.

Location Changer дозволяє використовувати пошук Google, умовно перенісши користувача в інше місце: знадобиться вказати запит, країну, місто і мову.

Рис. 4 ‒ Інтерфейс Location Changer

Рис. 4 ‒ Інтерфейс Location Changer

Інформація у додатку підтягується з «Попереднього перегляду» в Google Ads.

Переваги: Трохи нижче основних полів можна вибрати з трьох типів пристрою і по черзі подивитися, як буде відображатися видача.

5. Precise Address Location Emulator

Відмінне розширення для швидкої імітації розташування, виключає використання VPN-сервісів, проксі та зміни IP-адреси. Задати можна будь-яку адресу. Плагін працює дуже швидко, але повторні зміни місця розташування набирають чинності через декілька хвилин. Краще скористатися кнопкою «Оновити місце розташування» внизу пошукової видачі, щоб прискорити процес вже напевно.

Рис. 5 ‒ Інтерфейс Precise Address Location Emulator

Рис. 5 ‒ Інтерфейс Precise Address Location Emulator

Переваги: ​​Через максимально природну роботу Precise Address Location Emulator стане відмінним помічником у перевірці локальних даних РРС та SEO.

6. SEO Search Simulator

За допомогою SEO Search Simulator перевіряються позиції за першим 100 результатами видачі конкретного URL-адреси.

Рис. 6 ‒ Інтерфейс SEO Search Simulator

Рис. 6 ‒ Інтерфейс SEO Search Simulator

Але є важлива деталь ‒ у випадку з цим розширенням задати можна тільки країну, опція більш точного вибору параметрів локації (місто, регіон) не передбачена.

Переваги: ​​Це розширення аналізує видачу за пошуковими запитами з будь-якої країни.

7. Зміна місця розташування вручну

Ось як це робиться в браузері Chrome. Досить виконати кілька нескладних кроків:

  1. За наявності ОС Windows робоча комбінація клавіш ‒ [Ctrl + Shift + I].
    Для MacOS, своєю чергою, використовується [Cmd + Option + I].
    При натисканні цієї комбінації в браузері має відкритися вікно інструментів розробника.
  2. Далі потрібно натиснути Esc і розгорнути меню на консолі, що відкрилася (три крапки, розташовані в лівому нижньому куті екрану).
  3. З пунктів списку вибрати пункт «Сенсори» і змінити геолокацію на потрібну: вибрати місто зі списку або ввести назву вручну.
Рис. 7 ‒ Зміна геолокації вручну

Рис. 7 ‒ Зміна геолокації вручну

Переваги: Вручну, не користуючись будь-якими програмами та розширеннями, змінити геолокацію найпростіше.

Таким чином, існує як мінімум 7 варіантів зміни регіону, а який з них зручніше в роботі, кожен вирішує сам. Напевно, будуть з’являтися й нові інструменти, оскільки будь-які технології оновлюються і розвиваються.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: