Монетизація YouTube в Україні у 2023 роціКористувачі YouTube переглядають близько мільярду годин відео щодня. На цьому можливо заробити – завдяки систематичній публікації відеороликів та взаємодії з ними глядачів. Цікавий контент формує лояльність підписників, отже, зростає кількість годин перегляду, підвищується взаємодія з аудиторією. Чи легко монетизувати свій канал YouTube у 2023 році?

Пропонуємо п’ять варіантів заробітку на Ютуб в Україні. Практика показує, що кожний сам по собі рідко стає дохідним, але їхнє вдале поєднання між собою підвищує шанси на вдалу монетизацію. На Youtube Creators є відео для новачків, які варто переглянути перед початком монетизації ютуб-каналу.

Як заробляти гроші на YouTube, відео

Рис. 1 – Підбірка навчальних відео від Ютубу

1. Монетизація Ютуб через партнерську програму

YouTube – це єдина соцмережа, в кого є програма партнерства з користувачами. Реклама відображається за алгоритмами соцмережі або рекламодавці самостійно налаштовують таргетинг для своїх товарів/послуг. Якщо ваш канал потрапить до переліку тих, на яких ця реклама відображатиметься, ви отримаєте гроші. 

Як заробляти гроші на YouTube, монетизація каналу

Рис. 2 – Правила монетизації контенту

Для партнерства з Ютубом ви повинні мати:

 • від 1000 підписників на вашому каналі;
 • від 4000 годин перегляду контенту за останній рік;
 • увімкнену двохетапну перевірку;
 • відсутність активних попереджень про порушення правил спільноти.

Крім прямої партнерської програми Ютуб, існує багатоканальна (MCN), яка об’єднує декілька YouTube-каналів. Представники мережі допомагають блогерам заробляти на контенті.
Багатоканальні партнерські мережі мають велику комісію, але пропонують спрощену процедуру виводу коштів, додаткові інструменти просування. Це оптимальний варіант для початківців.

Різниця між прямою партнерською програмою YouTube та багатоканальною полягає в частині доходу від реклами, яку отримує блогер. У першому випадку ви отримуєте 55% оплати рекламодавців, у другому – близько 25%. 

Варто зазначити, що найнижчий поріг виведення коштів становить 100 доларів, і відповідно зростає за умови розвитку каналу. Для виведення отриманих від партнерства грошей необхідно відкрити валютний рахунок в банку, вказати платіжні реквізити в особистому кабінеті та підтвердити свою електронну пошту. 

Сума доходу від партнерської програми YouTube залежить від:

 • тематики відеоролика та його якості; 
 • кількості рекламних показів – хоча б перші 30 секунд ролика споживач має додивитися;
 • формату рекламного оголошення;
 • розташування аудиторії;
 • охоплення відео.

Ознайомитися з точними показниками вашого доходу можна в особистому акаунті Google AdSense або в особистому кабінеті партнерської програми. Спрогнозувати рівень власного доходу з урахуванням актуальних показників вашого каналу допоможуть такі безкоштовні сервіси, як YouTube Analytics, SocialBlade або WhatStat.

Як підключається монетизація роликів на YouTube

 1. Після завантаження відеоконтенту слід зайти в розділ “Менеджер відео”. 
 2. Треба клікнути поруч з потрібним роликом “Змінити” або “$” поруч з ним, на вкладці “Монетизація”. 
 3. Далі слід вибрати формати рекламних оголошень, які будуть показані в ролику, й натисніть “Зберегти”.

2. Як заробити на YouTube Shorts

YouTube Shorts – це коротка платформа для обміну відео. З 2022 року жителі України доєдналися до тих, хто має можливість підключення монетизації коротких відео. Отже, тепер є нагода знімати короткі відео та отримувати бонус від YouTube від 100 до 10 тисяч доларів на місяць. Винагорода нараховується зі спеціального фонду YouTube Shorts, бюджет якого дорівнює 100 млн. доларів.

Як заробляти гроші на YouTube, YouTube Shorts

Рис. 3 – Приклад YouTube Shorts

Сума винагороди від Ютуб залежить від країни проживання глядачів, кількості переглядів та інших факторів. Гроші можна буде отримати через пов’язаний з каналом обліковий запис AdSense.

3. Продаж власних товарів або послуг

Залежно від тематики каналу – наприклад, садівництво, мотоцикли Харлей, інтер’єри та ін. – ви можете додати рекламу своїх товарів, розмістивши знизу в описі посилання. Тобто це можуть бути власноруч створена мозаїка з керамічної плитки у вашій ванній, якщо ви шукаєте замовників. Або вирощені квіти, які ви пропонуєте у блозі про сад. Або канал із тест-драйвами мотоциклів, які продає ваш інтернет-магазин. Таким чином, на сайт йтиме постійний трафік з YouTube-каналу. 

Як заробляти гроші на YouTube, тематичне посилання

Рис. 4 – Приклад тематичного посилання

Крім того, посилання з Ютуб повпливає на користь SEO вашого сайту.

4. Пряма співпраця з рекламодавцями

Якщо у вас є понад 500 тисяч підписників, хороша статистика показів та суттєві охоплення YouTube, то рекламодавці й представники брендів будуть самостійно зв’язуватися з вами, особливо якщо у вас спільна тематика. Можливі формати співпраці – демонстрація товару в роликах, огляди та розсилки, або розміщення на каналі реферальних посилань. 

Наприклад, на каналі Євгена Клопотенка під відео після докладного опису страви є корисні посилання. Так, під рецептом запеченої картоплі з салом в описі йде посилання на мережу магазинів Варус: https://varus.ua/uk, https://go.varus.ua/,   https://www.facebook.com/varusua/, https://www.instagram.com/varus.ua/… 

Як заробляти гроші на YouTube, співпраця з рекламодавцями

Рис. 5 – Співпраця з рекламодавцями

Якщо вхідні пропозиції вам не надходять, є рекламні біржі, які беруть комісію, але знаходять замовників та знижують ризики. Так ви відкриваєте доступ до розширеної статистики, і потенційний замовник вибирає ваш або інший канал.

5. Монетизація за допомогою донатів на стрімах

Стрім на Ютуб – це трансляція в режимі реального часу, наприклад, болталка, проходження гри на комп’ютері або демонстрація повсякденного життя: люди подорожують, діляться процесом опанування творчих навичок, наприклад, грі на гітарі, кулінарними курсами. При вдалому стрімі у глядача має спрацювати “ефект присутності”.

Збирати донати під час стрімів дозволяє функція SuperChat – глядач може задонатити кошти під час прямого ефіру, закріпивши коментар цього глядача вище за інші, отже, ви швидше помітите та відреагуєте. Ця опція є на всіх каналах з підключеною монетизацією. Розмір комісії за виведення донатів можна дізнатися лише через власні звіти YouTube Analytics та AdSense.

6. На які тренди YouTube варто звернути увагу підприємцям у 2023 році:

Ми виокремили 4 великих помітних тренди:

 1. загальне збільшення кількості реклами – тепер її показуватимуть на всіх каналах,  незалежно від того, підключали вони монетизацію ютуб чи ні. Тепер знаходити цільову аудиторію стане простіше;
 2. вертикальний формат відеороликів – статистика минулого року показала, що 70% користувачів дивиться YouTube зі смартфонів, тобто вертикальний контент зручніший для перегляду з телефонів;
 3. нетривалі розважальні відео у форматі YouTube Shorts, які, до речі, зазвичай знімаються у вертикальному форматі; 
 4. інтегровані онлайн-сервіси для продажу фірмового мерча – блогерам це зручно, бо можна продавати товар прям з ютубу. Власнику каналу треба тільки розмістити асортимент на своїй сторінці у спеціальному розділі. 

Тож для того, щоб заробити на YouTube, треба створювати якісний контент, постійно взаємодіяти з аудиторією й помічати її споживацькі настрої. А щоб не потрапити в бан, запам’ятайте такі правила:

 • з мережі буде вилучено плагіат інших блогерів;
 • заборонено викладати контент про наркотичні речовини, алкоголь, на неоднозначні теми (релігійні та расові дискусії); 
 • не рекомендується використовувати у роликах забагато нецензурної лексики;
 • не можна монетизувати контент, який принижує чи провокує;
 • Ютубу не подобаються записи ризикових та небезпечних дій, жорстокість.

Заробити на веденні власного каналу YouTube можливо, головне – отримати прихильність аудиторії та працювати над ним систематично. Успіхів у монетизації ютуб в Україні!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: