Дроп-домени: принципи вибору та використання для просування сайтів



Використання прострочених доменів є одним з найефективніших способів просування інтернет-проектів. На які параметри слід звернути увагу при виборі? Де можна придбати дроп-домени, в тому числі міжнародні?

Відповіді на ці та інші питання в детальному огляді надав Олександр Кирик – консультант з пошукової оптимізації PRPosting. Нижче пропонуємо вашому вибору вижимку важливих ідей, які стануть корисними SEO-спеціалістам та підприємцям, які збираються просувати бізнес у мережі.

1. Домен і дроп-домен: у чому різниця

Що таке домен, сьогодні відомо навіть школярам. Фактично це адреса, необхідна для розпізнавання сайту в мережі. Чим краще підібрано доменне ім’я, тим більше шансів на швидку та ефективну розкрутку майданчика. Прості адреси легко запам’ятовуються і не викликають труднощів при переході.

Дроп-домен, який також називають простроченим, кинутим або віддаленим, відрізняється тим, що його власник вчасно не продовжив реєстрацію. Видалення домену з регістрів з повним припиненням існування відбувається після закінчення 30-70 днів. Цей період визначається правилами доменної зони. Після цього домен може бути виставлений на аукціон і доступний для вільного продажу.

2. Особливості дроп-доменів

 • Кинутий домен має власну історію. Вона включає рейтинги і напрацьовану кількість посилань, які будуть корисні при просуванні сайту.
 • Результат застосування дроп-домену – прискорення індексації сайту та більш ефективне просування.

3. Принципи вибору простроченого домену

Як правило, SEO-фахівці створюють власну тактику підбору дроп-домену. Однак можна виділити базові характеристики, які обов’язково враховуються кожним оптимізатором:

 • Живий трафік. Купівля домену безпосередньо після завершення реєстрації дозволяє зменшити витрати на рекламу і просування. Якщо майданчик оперативно повернеться в роботу, отриманий раніше авторитет буде сприяти розвитку бізнесу наступного власника.
 • Видимість в пошукових системах. Трапляються ситуації, коли простий домен з прийнятними параметрами не ранжується. Причина може полягати в попаданні під фільтр пошукових систем, виявленні на майданчику шкідливих програм.
 • Вік. Основна мета придбання дроп-домену – отримання сайту, який вже певний час функціонує в мережі. Однак важливо переконатися, що раніше він не використовувався для розміщення сміттєвого контенту, спаму, публікацій порнографічного характеру та ведення іншої протизаконної діяльності. Отримати потрібну інформацію можна за допомогою сервісу archive.org.
 • Висока якість лінків. Беклінки відносяться до ключових факторів ранжування. Якісна посилальна маса кинутого домену грає важливу роль в підвищенні рейтингу в пошукових системах. У той же час наявність посилань на сайт з сумнівних ресурсів негативно впливає на просування.
 • Авторитетність й трастовість сайту-попередника. Для визначення цих показників використовуються спеціальні сервіси – ahrefs, moz та ін. При високому рівні довіри з боку пошукових систем запуск і розвиток нового проекту здійснюються значно легше.
 • Відповідність тематиці та ранжування за ключовими запитами. Це особливо актуально для бізнес-майданчиків, які запускаються. Помітні зміни тем, найімовірніше, призведуть до зниження рейтингу.

4. Де купувати прострочені домени

Придбати дроп-домени можна на спеціалізованих аукціонах доменних імен, у вільному продажі на загальнодоступних майданчиках і профільних форумах, особисто у справжнього власника та у сквоттерів, які перепродають сайти за спекулятивною ціною.

Вибір способу покупки дроп-домену залежить від його характеристик, передбачуваного бюджету, сфери діяльності компанії.

5. PRPosting: експертна думка, якій довіряють

PRPosting – провідна платформа просування сайту статтями

Рис. 1 – PRPosting – провідна платформа просування сайту статтями

PRPosting – компанія, яка спеціалізується на статейному просуванні сайтів. Охоплення солідної читацької аудиторії досягається шляхом публікації інформаційних та рекламних матеріалів на майданчиках з високими трафіком та активністю користувачів.

PRPosting користується популярністю серед власників бізнесу та заслужив їхню довіру завдяки таким конкурентним перевагам:

 • понад 44 тисяч сайтів-донорів з 177 країн світу в каталозі;
 • тільки ручне розміщення публікацій в системі з щоденним контролем наявності опублікованого матеріалу на майданчику;
 • 100% гарантія на розміщення матеріалу та повернення коштів протягом тижня за його відсутності;
 • одноразова оплата й публікація матеріалу на весь період існування сторінки сайту-донора;
 • створення унікального контенту авторами-експертами;
 • зручна для клієнта система оплати, підтримка п’яти валют, відсутність комісії при поповненні;
 • відчутне зростання видимості і рейтингу сайту в пошуковій видачі найближчим часом після публікації матеріалу.

Сервіс PRPosting має бездоганну репутацію і демонструє відмінні результати незалежно від масштабів проекту та бюджету для просування. Думці його консультантів довіряють, тому що вони зарекомендували себе як авторитетних експертів сфери та надійних виконавців.

Висновок

Це була тільки частина важливої ​​інформації по дроп-доменах, якою поділився експерт PRPosting Олександр Кирик. Ознайомитися з повною версією огляду ви можете в блозі компанії «Дроп-домени від А до Я: що це, навіщо, як і де його купити».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: