ChatGPT. Використання ШІ в маркетингуupd. 18.02.2023. Відтепер GhatGPT офіційно в Україні.

Як зареєструватися на сайті chat.openai.com? Створити акаунт на сайті або зайти через профіль Google (або Microsoft account).

Отже, ChatGPT. Чи замінить він реальну людину? 

Останнім тижнем ми кожен день читаємо про цей штучний інтелект. Найголовніше питання — чи справді ChatGPT працює справно, тобто так, що здатен генерувати контент такого рівня, якби його писала людина?
Розберемось із цим питанням. За основу матеріалу я взяла 2 статті з сайту moz.com: перше джерело від Dr. Peter J. Meyers, друге від Miriam Ellis.

Розглянемо у статті 15+ прикладів застосування ChatGPT англійською та, увага!, українською, а потім перевіримо отриманий тест на справжність у сервісах з розпізнавання контенту, створеного ШІ.

Що таке ChatGPT

ChatGPT запустили 30 листопада 2022 року.

ChatGPT – це чат-бот на базі GPT-3 (технічно 3.5), який здатний імітувати відповіді людини.

GPT (Generative Pre-training Transformer) — це система глибокого навчання, яка генерує текст на основі передбачення мовних шаблонів після попереднього навчання з великим набором документів.

Модель роботи ChatGPT ґрунтується на 175 млрд параметрів та відпрацьована на 570 Гб тексту з CommonCrawl — загальнодоступного набору даних в інтернеті.

OpenAI використовує у своєму продукті систему модерації на основі штучного інтелекту Moderation API. Вона має перевіряти, чи не суперечить інформація політиці контенту, та блокувати передачу небезпечних чи незаконних даних.

Автор першої статті використовує OpenAI Playground з моделлю GPT-3 “text-davinci-003”, яку можна запрограмувати для створення коротших відповідей. Ця модель надійніша, ніж бета-версія ChatGPT.

Розглянемо, наприклад, це запитання та відповідь (створені GPT-3):

Чи є ChatGPT пошуковою системою?
Ні, ChatGPT не є пошуковою системою. Це чат-бот зі штучним інтелектом, який використовує обробку природної мови, щоб розуміти та реагувати на введення користувача.

Це непогано, і це звучить як те, що написала б справжня людина. Поточні моделі справді вражають, включаючи розбір складних питань:

Як би ви пояснили ChatGPT 5-річній дитині?
ChatGPT схожий на друга-робота, який може спілкуватися з вами та відповідати на ваші запитання. Це як мати друга, який знає багато про різні речі та може допомогти тобі дізнатися щось нове.

GPT може навіть імітувати людську творчість і змусити нас почати сумніватися у власних талантах:

Напишіть слоган для ресторану на тему Марса, яким керують люди-ящірки, у стилі Едгара Аллена По.
Ящірки Марса, вечеряйте тут у пишноті, де мрії розгортаються та смаки!

Наразі ви, напевно, бачили десятки прикладів, тож яке відношення все це має до Пошуку Google та роботи маркетологів?

Google та ера природної мови

На початку пошуку пошукові системи були побудовані для індексування слів і коротких фраз та не мали можливості обробляти природну мову. Якщо ви шукаєте новий ноутбук, ви можете шукати щось на зразок ноутбук або купити ноутбук. Однак ми, люди, пристосувалися до раннього пошуку і притупили свою мову.

Коли пошук став більш складним, ми зрозуміли, що можемо використовувати складніші запити, і, особливо з появою голосового пошуку, ми експериментували з чимось ближчим до природної мови. Коли Google адаптувався, сталося щось цікаве: наші запити стали запитаннями, що спонукало Google зрозуміти, що інколи нам не потрібно посилання на ресурс — нам потрібна відповідь.

Google суттєво розвинувся як система відповідей, включаючи створення Графи знань і відображення результатів у вигляді прямих відповідей, які ми знаємо як Розширений сніпет. Якщо, наприклад, ввести в пошук за запитом How does Google search work?, система видасть нам схожий фрагмент Розширеного сніпету (по суті, це приписна відповідь):

Reach snippet How does Google search work
Рис. 1 – Розширений сніпет за запитом How does Google search work?

Цей конкретний приклад трохи незграбний, але він добре ілюструє, як працює алгоритм. Google  шукає фрагменти документів, які могли б відповісти на це запитання. У цьому випадку очевидно, що витягнутий уривок насправді не є повною відповіддю.

Тепер розглянемо те саме питання, поставлене GPT-3:

Як працює пошук Гугл?
Пошук Google працює, скануючи Інтернет та індексуючи сайти. Коли користувач щось шукає, Google переглядає свій індекс та повертає найбільш відповідні результати. Він використовує комбінацію алгоритмів та інших методів для визначення релевантності результатів. Ці алгоритми враховують такі фактори, як слова, використані в запиті, свіжість вмісту, популярність сайту та місцеперебування користувача.

Так, ми можемо причепитися до цієї відповіді, але в цілому вона досить хороша, і це набагато повніша відповідь, ніж уривок із сайту. Механізм GPT-3 по суті узагальнив кілька джерел. Легко зрозуміти, як це може почати нервувати Google.

Що сам Google думає про контент, створений ШІ? Згідно зі статтею в Search Engine Journal, контент від ШІ — це спам. Згенерований контент суперечить рекомендаціям Google для вебмайстрів. А сайти, котрі містять спам, піддаються ручним санкціям.

Довіра та проблема атрибуції

На перший погляд, GPT-3 (і особливо ChatGPT) може давати досить людські відповіді. Якщо залишити осторонь етичні питання (включаючи плагіат і упередженість, про які автор коротко розповість пізніше), є кілька серйозних практичних проблем.

Відповідь Google має одну велику перевагу: атрибуцію. Ми можемо легко перейти на вихідну сторінку. Це не тільки надає нам більше інформації, але й більше контексту, включно з інформацією про саме джерело. Ці деталі можуть допомогти нам довіряти (або, в деяких випадках, не довіряти) відповіді.

Розглянемо, наприклад, іншу відповідь GPT-3, повернуту для запитання вище:

Як працює пошук Google?
Пошук Google працює за допомогою комбінації алгоритмів і програм для аналізу вмісту сторінок та іншого онлайн-контенту, щоб визначити його відповідність пошуковому запиту користувача. Алгоритми пошуку Google враховують низку факторів, зокрема щільність ключових слів, свіжість і кількість інших сайтів, які посилаються на сторінку. Google також використовує штучний інтелект і машинне навчання для покращення результатів пошуку.

Ця відповідь також звучить правдоподібно, за винятком того, що більшість пошуковиків здригнуться від згадки про щільність ключових слів, яка широко вважається міфом. Цілком можливо, що ця частина інформації надійшла з зовсім іншого джерела, але без посилання на джерело ми не можемо підтвердити її.

Хоча це складна проблема (машинно створений текст не використовує джерела так само як це робить людина, або може використовувати десятки чи сотні джерел), можливими є гібридні підходи, які зменшують кількість джерел та надають посилання.

З довірою пов’язане глибше етичне питання про те, чи є згенерований машиною текст формою плагіату. У той час як традиційний плагіат, як правило, вимагає наміру та копіювання значних шматків тексту, машинно-генерований текст все ще створюється за спинами авторів і творців контенту без, принаймні у випадку ChatGPT, будь-якого чіткого посилання. У випадку Google надмірне використання тексту, створеного машиною, може збентежити творців контенту та змусити нас засумніватися, чи хочемо ми зробити свій внесок у чиюсь машину.

Галюцинації та машинні сни

Без ретельних обмежень системи машинного навчання схильні до галюцинацій (вигадок). У випадку ChatGPT це по суті означає, що система може генерувати відповіді, які не відповідають реальності. Простіше кажучи, ChatGPT нічого не розуміє — він створює нові шаблони на основі людської мови.

Розглянемо безглузде запитання, яке автор поставив GPT-3:

Про що хіт Моцарта 1976 року Форсаж: Токійський дрифт?
Хіт Моцарта 1976 року Форсаж: Токійський дрифт немає відношення до однойменного фільму 2006 року. Це інструментальний твір, який передає шалену енергію нічних вулиць Токіо. Пісня побудована на чіпкій, синкопованій фортепіанній лінії та драйвовому, бадьорому ритмі.

Відповідь інтригує, але такого інструментального твору немає. Автор поставив безглузде запитання, і GPT-3 видав безглузду відповідь (Nonsense In, Nonsense Out).

Маю зазначити, що ChatGPT уже має деякі вбудовані обмеження, які розв’язують такі проблеми, а складні моделі (включно з інтерфейсом GPT-3 OpenAI) дозволяють контролювати «випадковість» (висока випадковість = менше обмежень), але основна проблема все ще складна.

Розглянемо фінансове питання з підвищеним ризиком:

Що популярніше: Dogecoin, Bassetcoin або Norwegianlundehundcoin?
Dogecoin сьогодні є найпопулярнішою з трьох монет, поточна ринкова капіталізація якої перевищує 9 мільярдів доларів. Bassetcoin і Norwegianlundehundcoin є набагато меншими монетами з ринковою капіталізацією лише кілька сотень тисяч доларів кожна.

Ринкова капіталізація в кілька сотень тисяч доларів кожна є досить разючою для двох криптовалют, яких (на момент написання цієї статті) не існує. Мені прикро сказати, що автор почав цей приклад із Labradoodlecoin, лише щоб виявити, що Labradoodlecoin насправді існує.

Автор навмисно дуже сильно навантажував движок, щоб довести свою точку зору, а сучасний машинний текст набагато менш схильний до галюцинацій, ніж попередні ітерації. Проте щоразу, коли ви поєднуєте кілька джерел, попри їх правдивість або повноту, існує реальний ризик того, що кінцевим результатом буде правдоподібна нісенітниця, яка звучить правдоподібно.

Масштаб та Інтернет у реальному часі

Це досить просто: те, що працює в масштабі бета-версії, може не працювати в масштабі Google. Як зауважив Білл Славскі, те, що Google має ідею — або навіть запатентувала ідею — не означає, що вони реалізують цю ідею в пошуку (з багатьох причин).

Ще одна проблема – це швидкість Інтернету. ChatGPT навчається на статичному корпусі — момент часу. Google дуже швидко сканує та індексує Інтернет і може повертати інформацію, яка є свіжою, локалізованою та навіть персоналізованою.

Варто зазначити, що Google інвестував величезні суми грошей у машинне навчання. Google LaMDA (Language Model for Dialogue Applications) здатна генерувати складний, схожий на текст, написаний людиною. Google добре знає про обмеження та вартість цих моделей. Якщо вони повільно розгортають їх у пошуковій системі, ймовірно, на це є вагомі причини.

Хоча тема упередженості виходить далеко за рамки цієї статті, масштаб також сприяє проблемам упередженості. Коли ви переходите від статичного, контрольованого корпусу та відкриваєте моделі машинного навчання для всього світу контенту в реальному часі, людські упередження швидко проникають усередину (включаючи расизм, сексизм, гомофобію та інші деструктивні упередження). У масштабах Google зменшення упередженості є проблемою, яка потребує значного людського втручання та ресурсів.

Червоний код та майбутні загрози

Усе це не означає, що Google не сприймає GPT (включаючи ChatGPT) серйозно. Повідомляється, що Google оголосив «червоний код» після того, як ChatGPT став вірусним. Хоча Google зі зрозумілих причин мовчить про свою внутрішню реакцію, майже напевно, що останні події прискорюють обговорення і розробки в Маунтін-В’ю.

Ще одна явна загроза полягає в тому, що Microsoft є інвестором (на суму 1 мільярд доларів) в OpenAI (а разом з ним і в ChatGPT), і ходять чутки, що вони можуть інвестувати ще мільярди доларів. Корпорація Майкрософт також оголосила, що почне інтегрувати ChatGPT у пошук Bing до кінця березня, хоча незрозуміло, що буде від цього початкового впровадження. Одним з найбільших довгострокових впливів таких моделей, як ChatGPT і LaMDA, буде розмовний пошук (включаючи, але не обмежуючись, голосовим пошуком).

Розглянемо наступну “розмову”, яку автор провів з ChatGPT (відредаговано за довжиною):

Яка п’ятірка кращих трирядних позашляховиків?
Важко сказати, які трирядні позашляховики входять до п’ятірки кращих, оскільки це може бути суб’єктивним і залежати від таких факторів, як особисті переваги, бюджет і місце розташування. Однак деякі трирядні позашляховики, які часто вважаються одними з найкращих у своєму класі, включають:

 • Honda Pilot;
 • Toyota Highlander;
 • Kia Telluride;
 • Hyundai Palisade;
 • Subaru Ascent.

Який з них найдешевший?
З п’яти згаданих мною позашляховиків, Subaru Ascent, як правило, є найдешевшим, його стартова ціна становить близько $32 295. Інші згадані мною позашляховики мають стартову ціну близько $32 000 – $38 000. Однак важливо зазначити, що остаточна ціна може змінюватися залежно від конкретної комплектації та обраних опцій.

Чи Subaru загалом вважається надійним автомобілем?
Subaru зазвичай вважається надійним автовиробником, оскільки багато їхніх автомобілів отримують високі оцінки за надійність. Зокрема, Subaru Ascent має репутацію надійного автомобіля з комфортним салоном і хорошою економією пального. За даними Consumer Reports, Ascent отримує оцінку надійності вище середнього.

На жаль, ChatGPT точно може стати балакучим (і це відредагована версія). Зверніть увагу на наступні запитання та те, що автору не потрібно було повторювати інформацію чи надавати контекст. ChatGPT зрозумів, що автор бажає спиратися на попередні відповіді.

Хоча ця модель не підійде для всіх випадків використання пошуку, безумовно, є ситуації, коли можливість легко та в діалоговому режимі уточнити запит може бути революційною, особливо для складних питань і, так, для складних покупок. Уявіть, що Google може показувати різні рекламні оголошення на кожному кроці на шляху до покупки.

На жаль, найбільша короткострокова загроза для Google полягає в тому, що люди та компанії, ймовірно, використовуватимуть ChatGPT для створення гір низькоякісного вмісту, що коштуватиме часу та грошей Google і, ймовірно, призведе до серйозних, реактивних оновлень алгоритмів. Це також буде серйозним головним болем для маркетологів, які повинні будуть реагувати на ці оновлення.

З упевненістю можна сказати, що у 2023 році популярність ChatGPT та його доступність для широкої громадськості спричинить вибух інвестицій (на краще чи на гірше) і прискорить розвиток. Хоча Google нікуди не дінеться, ми можемо очікувати, що ландшафт пошуку в наступному році зміниться несподіваним (а іноді й небажаним) чином.

Візьмемо наступну статтю та розглянемо власний експеримент з ChatGPT від другого автора.

ChatGPT від OpenAI — це новинка, яку зараз вивчає більшість SEO-спеціалістів, оскільки вона здатна обговорювати з нами складні питання.

На думку автора вихідної статті, використання ChatGPT може бути:

Та у поточній статті автор бажає підкреслити, що є дуже вагома причина, чому контент, який генерується цією системою, супроводжується великою кількістю відмов від відповідальності.

Автор провела експеримент, щоб побачити, що станеться, коли ми задамо ChatGPT деякі з найпоширеніших локальних запитань щодо пошукової оптимізації, які звикли задавати такі люди, як я, і уявімо, що станеться з власниками місцевого бізнесу, якби вони будували свою маркетингову стратегію на основі отриманих порад.

Експеримент Local SEO ChatGPT

Автор статті задала ШІ 5 питань. Подивимось на відповіді.

1. Чи можна створювати профіль Google My Business для віртуальних офісів?

Google My Business for a virtual office
Рис. 2 – Чи дозволяється створювати профіль Google My Business для віртуальних офісів

Відповідь: Так. ChatGPT навіть наводить інструкцію зі створення профілю у Google My Business.

Натомість інструкції щодо представлення бізнесу в Google забороняють створювати віртуальні офіси. На жаль, наш гіпотетичний власник місцевого бізнесу щойно створив його, використовуючи поради цього ШІ.

2. ChatGPT заохочує автора порушувати вказівки Yelp (Yelp – онлайн-каталог, який публікує краудсорсингові відгуки про бізнес).

Reviews on Yelp from customers
Рис. 3 – Чи можна запитувати відгуки на Yelp

Відповідь: Так. Ви можете пропонувати користувачам залишати відгуки на Yelp.

Натомість Yelp конкретно зазначає: «Не запитуйте відгуків», але наш гіпотетичний власник місцевого бізнесу зараз займається саме тим, що запропонував ШІ, нехтуючи політикою Yelp.

3. У якому ChatGPT оприлюднює один із найстійкіших локальних міфів про SEO всіх часів — чи допоможе використання геотегів в зображеннях краще ранжуватися в локальному пошуку.

Geotagging images
Рис. 4 – Чи допомагають геотеги в зображеннях ранжуватися вище

Мабуть, це один із найстаріших міфів у локальному SEO, який маркетологи змушені продовжувати спростовувати, оскільки він продовжує витати в повітрі. Оскільки штучний інтелект просуває цей міф, наш гіпотетичний місцевий власник бізнесу тепер витрачатиме години на геотегування всіх своїх зображень, щоб отримати обіцяні переваги при ранжуванні.

4. В якому живе міф про офіс у будівлі (чи допоможе Google відрізнити мій бізнес від інших за тією ж адресою?).

Suit number for co-located business
Рис. 5 – Питання про адреси для профілю Google My Business

Відповідь: Так. Включення номера офісу до адреси вашого бізнесу, розташованого поруч, може допомогти Google розрізняти їх та гарантувати, що вони будуть правильно проіндексовані та показані користувачам.

Натомість кожен SEO-спеціаліст одразу впізнає це ситуативне запитання, в якому запитувач намагається відрізнити один бізнес від іншого за тією ж адресою і хоче знати, чи допоможе Google розрізнити їх, якщо додати реальний або вигаданий номер. Такі люди, як Джой Гокінс, знають, що ChatGPT не знає, що Google ігнорує номери офісів, вказані в профілі Google My Business, але міфи залишаються.

5. У якому робот починає рухатися кращим шляхом, а потім повністю збивається (як створити Google Business Profile для моєї лідогенераційної компанії?).

GMB for lead gen business
Рис. 6 – Офіси для компаній одного власника

Спочатку автор була стурбована тим, що наш гіпотетичний місцевий власник бізнесу, який запитав, чи може він створити профіль Google My Business для лідогенераційної компанії, не отримав відповідь у ChatGPT, яка починалася зі слів “Ні!”. В інструкціях Google чітко вказано, що компанії, які займаються пошуком потенційних клієнтів, не мають права на створення профілю. ChatGPT ігнорує це і продовжує інформувати запитувача про те, як створити заборонений список.

Короткий промінь надії засяяв для мене, коли після десятикрокової інструкції з’явилось попередження, яке (правильно) пояснює, що ви не можете створювати GBP для компаній, які не мають фізичного місцезнаходження. “Добре”, – подумав автор. “Це змусить провідного спеціаліста з гендерних питань зробити паузу і дотримуватися інструкцій”.

Однак мої сподівання виявилися короткостроковими, коли бот відповів на це пропозицією, в якій запропонував лідогенератору вирішити свою дилему шляхом створення віртуального офісу! Ми повернулися до того, що ChatGPT змушує користувачів порушувати найпростіші правила Google.

Результати локальної SEO-стратегії під керівництвом ChatGPT

Уявімо, що наш вигаданий власник місцевого бізнесу помилково прийняв ChatGPT за експерта та діяв відповідно до цієї поради. Що відбувається далі:

 • Google My Business для віртуального офісу жорстко призупинено та, ймовірно, назавжди видалено через порушення вказівок, зводячи нанівець будь-які інвестиції власника, зроблені у створення.
 • Години, витрачені на зображення з геотегами, витрачені даремно та з’їли дорогоцінний час, який власник бізнесу міг би витратити на застосування тактики, яка справді впливає на рейтинг у пошукових системах.
 • Власник бізнесу, який, можливо, вже пішов хибним шляхом, сподіваючись, що фіктивні номери офісів змусять Google повірити, що окремі категорії одного бізнесу заслуговують на окремий обліковий запис, рано чи пізно призупинить дію одного чи обох записів.
 • Власника лідогенеруючого бізнесу буде призупинено за двома пунктами: 1) за те, що він зареєстрував лідогенеруючу компанію в першу чергу, і 2) за те, що він зареєстрував віртуальний офіс.
 • Після того, як їх спіймають, назву компанії закидають брудом на Yelp, де на їхній профіль ставлять потворне публічне попередження за участь у забороненій практиці.

Отже, ми маємо справу не з локальною SEO-стратегією, а з дезінформацією, яка може призвести до репутаційних втрат, втрати часу та марнування маркетингового бюджету. Це значні наслідки в реальному світі.

Розум металу та коліс

Минулого року автору статті запропонували написати статтю для великого видання, коментуючи тему того, як письменники, такі як автор, ставляться до втручання штучного інтелекту в наше ремесло. Автор написала вдумливий нарис під назвою “Мистецтво проти машини”, в якому спиралася на філософію Дж. Р. Р. Толкіна про обдароване людське використання інструментів проти примусу волі, що лежить в основі розвитку багатьох машин. Нарис автора статті досі залишається неопублікованим, оскільки видавець відхилив його на користь оди ШІ, яка закликала письменників сублімувати наші страхи та піти назустріч програмі.

Щирі почуття автора явно не збігалися з планом видавництва, і дебати щодо штучного інтелекту повинні включати абсолютно всі голоси та точки зору – деякі люди дуже раді появі ChatGPT й будуть хвалити аналог Google, якщо і коли він з’явиться, але інші не так йому раді. Наприклад, вчителі, здається, не відчувають, що ви отримуєте наступного Толкіна, коли за них “думають” машини. Наразі автор вважає, що якби вона використовувала нинішню версію ChatGPT для написання своєї колонки в Moz Blog, ви б зараз читали дезінформацію про локальне SEO. Автор твердо переконана, що ви заслуговуєте на більше, ніж це від неї.

Справедливості заради, автор статті робить висновок, що ChatGPT отримав деякі відповіді на її запитання про локальне SEO вірно, правильно посилаючись на розділи всемогутнього керівництва Google. Також вона була задоволена, коли ШІ зміг поговорити з нею шведською мовою, і була здивована, коли ChatGPT вдалося відповісти ірландською гельською. Але боту не вистачає мистецтва ельфійської мови. Автор поставила запитання синдаринською мовою, і ChatGPT не мав жодного уявлення про те, що вона говорить:

ChatGPT vs Syndarian
Рис. 7 – Запит синдаринською, котрий не зрозумів ШІ

Коли автор переклала своє запитання англійською, ChatGPT зрозумів, чого від нього вимагають, і його відповідь містила показове застереження, яке мало б нагадувати всім користувачам ШІ про критичну різницю між машинами та нами.

ChatGPT vs human question
Рис. 8 – Питання, яке зазвичай задають людині

Ти пам’ятаєш, коли ми вперше зустрілись?
Перепрошую, та я штучний інтелект від OpenAI та не маю особистого досвіду чи здатності запам’ятовувати конкретні взаємодії. Я існую для того, щоб надавати інформацію або допомогу користувачам, які мають запитання або потребують допомоги у виконанні завдань. Чи є щось особливе, про що б ти бажав дізнатись чи обговорити?

Наразі автор продовжуватиме писати свою колонку старомодним людським способом, згадуючи конкретні (і чудові!) взаємодії з місцевими власниками бізнесу та колегами по галузі, і постійно спираючись на свій особистий досвід.

ChatGPT в Україні. Власний досвід

Дані Вікіпедії про ChatGPT:

Станом на грудень 2022 року користувачі повідомляли, що сервіс недоступний щонайменше в таких країнах: Китай, росія, Україна, Білорусь, Афганістан, Венесуела, Іран.

Як з’ясувалося, розробник OpenAI заборонив деяким окремим країнам користуватися своїми сервісами відповідно накладених санкцій. Стосовно України, OpenAI повинен блокувати т. зв. ЛДНР та Крим, але розробники не знають, як їх відрізняти від клієнтів з решти України, — про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков.

Також Олександр Борняков написав у Facebook, що Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України, вже написав відкритий лист в OpenAI із закликом відкрити українцям доступ до чат-боту та API.

Вимоги до реєстрації в сервісі OpenAI:

 • пошта, зареєстрована в країнах, де сервіс наразі доступний (це краще робити через VPN);
 • мобільний номер країни, в котрій сервіс доступний (віртуальний номер VoIP не підійде).

Інструкція з реєстрації в OpenAI:

 • увімкнути VPN;
 • через вкладку Інкогніто зареєструвати новий акаунт Google на іноземний номер;
 • отримати смс з кодом підтвердження та ввести його у вікно підтвердження Google;
 • відкрити сайт OpenAI та зареєструвати новий акаунт;
 • підтвердити реєстрацію за допомогою коду на вказаний номер телефону.

*Після верифікації сервіс можна буде використовувати без VPN.

Якими сервісами ШІ можна користуватись, якщо ви поки що не маєте акаунту в OpenAI:

Де перевірити, чи згенерований контент ШІ

Проведемо власний експеримент. Спробуймо скористатись наведеним тулзом та отримати згенерований контент. А потім перевіримо його в сервісах на штучність.
Я буду використовувати розширення Google Chrome Merlin.

*Майте на увазі, Merlin регулярно оновлюється, його допрацьовують, тож вигляд вашого інтерфейсу може відрізнятись від мого. Наприклад, скриншот нижче я робила 13.02.2023, тоді як використані скриншоти у статті — від 31.01.2023. Бачимо, що вони відрізняються: тепер можна запитати Мерлін голосом, додати ключові слова з Google та попросити зробити тест простим для сприйняття. Плюс, безплатна версія розширення наразі надає 11 використань на день.

ChatGPT. Використання ШІ в маркетингу
Рис. 9 – Відповідь Merlin від 13.02.2023

Активую розширення в браузері та натискаю CTRL+M, щоб запустити бот.

Що таке аутріч SEO від ChatGPT
Рис. 10 – Що таке аутріч SEO від ШІ

Якщо вважати, що робота з ключовими словами, правильне формування контенту, оптимізація сторінки та відповідне посилання передбачають розміщення контенту на сторонніх сайтах, то ми отримали достатньо нормальну відповідь як для згенерованого контенту.

А ось що ми писали про аутріч.

Моє наступне питання — як створити чат-бот Інстаграм?

Як створити чат-бот Інстаграм за ChatGPT
Рис. 11 – Як створити чат-бот Інстаграм за версією ШІ

Щодо чат-боту в Інстаграм — ШІ навів дивну інструкцію зі створення, адже окремий профіль чат-боту не потрібен, ми вже маємо профіль, котрий вказуємо у сервісі для створення чат-ботів. Реєструватися в системі Інстаграм нам теж не потрібно, передбачається, що ми вже там маємо бізнес-профіль. Загалом інструкція водяниста, без конкретики що, де та як.

Які існують сервіси для роботи з ASO за ChatGPT
Рис. 12 – Які існують сервіси для роботи з ASO за розумінням ШІ

Наша стаття про сервіси для ASO наводить ті ж самі сервіси для роботи та навіть більше.

Перевіримо згенеровані ШІ тексти на справжність.

AI Content Detection Перевірка згенерованого контенту на унікальність
Рис. 13 –  AI Content Detection – перевірка згенерованого контенту на унікальність

Сервіс не розпізнав згенерований контент, він вважає, що текст написаний людиною.

GPT-2 Output Detector Demo Перевірка згенерованого контенту на унікальність
Рис. 14 – GPT-2 Output Detector Demo Перевірка згенерованого контенту на унікальність

Цей сервіс також не зрозумів, що наведений текст написаний ШІ. На 99,94% згенерований текст вважається унікальним.

ChatGPT GPT3 Detector Draft & Goal Перевірка згенерованого контенту
Рис. 15 – ChatGPT GPT3 Detector | Draft & Goal – перевірка згенерованого контенту на унікальність

В умовах використання вказано, що цей сервіс працює з англійською. Та наш текст українською він зміг розпізнати як створений штучно.

До речі, Writer в мене не запрацював, так само як і Giant Language model Test Room.

Отже, результат мого експерименту. З 3х сервісів тільки 1 спрацював належним чином — визначив контент від ChatGPT як згенерований штучним інтелектом. Система ще недосконала і цим встигнуть скористатися. ШІ часто дає відповіді, які можуть нетямущу людину ввести в оману. Тепер уявіть, що Google видаватиме нам контент такого рівня й статті з маркетингу тощо ми отримуватимемо від ШІ…

Так, ШІ полегшує створення контенту. Його значна перевага — кожен раз він надає різні відповіді на одне й те саме питання. І таким чином можна зібрати якийсь пул понять та виокремити з тексту суть. Та цей машинний контент обов’язково потрібно вичитувати та перевіряти те, що він написав, на дійсність. Це подвійна та навіть потрійна робота, адже:

 1. спершу проводиться ресьорч обраної теми;
 2. потім створюється текст;
 3. котрий своєю чергою перевіряє спеціаліст та вносить правки;
 4. правки опрацьовує райтер;
 5. текст знов вичитує спеціаліст з обраного питання.

І тільки після цих обов’язкових кроків текст публікується в мережі. Тобто ланцюжок осіб, залучених у створення контенту, збільшується, а це часові, трудові та грошові витрати.

Ми в ITForce підтримуємо думку американських колег — що відтепер обсяги низькоякісного контенту зростуть, і пошуковикам доведеться впроваджувати нові алгоритми визначення ШІ. А це суттєво вплине на SEO. Тож вдосконалюватимемося.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: