5 помилок, які робив кожен РРС-спеціалістУ своїй роботі кожен припускається помилок. РРС-спеціаліст – не виняток. Проаналізувавши власний досвід, я зробила вибірку помилок, які сама колись робила.

Обговоримо детальніше кожну з них.

1. Мінус-слова та мінус-фрази

На початку своєї роботи в РРС я частенько забувала додавати мінус-слова до рекламних кампаній, а також відмінювати їх. 

Мінус-слова ми використовуємо для того, щоб вимкнути показ реклами за нецільовими запитами, але також важливо їх відмінювати. Google Ads розуміє словоформи для ключових слів, але мінус-слова потрібно пропрацьовувати. Вручну це робити довго, проте на просторах інтернету є багато сервісів, які це зроблять миттєво (тривалий час ми користувалися російськими сервісами, але сподіваємось, що незабаром з’являться їхні українські аналоги). 

2. Автоматичні рекомендації Google Ads

Вже більше року Google Ads дає рекомендації з оптимізації рекламних кампаній. Також є можливість налаштування автоматичного застосування цих рекомендацій. 

За замовчуванням автоматичне застосування вимкнене, але не буде зайвим це перевірити:

Помилки РРС-спеціаліста, як перевірити, чи ввімкнене автоматичне застосування рекомендацій

Рис. 1 – Як перевірити, чи ввімкнене автоматичне застосування рекомендацій

Єдина рекомендація, яку можна увімкнути для автоматичного застосування – це видалення конфліктуючих мінус-слів (якщо в ключовій фразі є слово, яке ви винесли в мінус-слова, то гугл його видалить з їхнього списку).

Помилки РРС-спеціаліста, як увімкнути автоматичне застосування рекомендації “Видалення конфліктуючих мінус-слів”

Рис. 2 – Як увімкнути автоматичне застовування рекомендації “Видалення конфліктуючих мінус-слів”

Крім того, потрібно постійно перевіряти, які рекомендації вам дає Google – особливо, якщо у когось є доступ до акаунту. 

Реальна історія з моєї практики:

Був у мене один клієнт з адмін-доступом, і я не встигла відхилити ті рекомендації, які не потрібні, як він всі їх прийняв. Через історію змін не все можна відмінити, це стосується й розширення списку ключових слів. Тому мені довелося перевіряти всі ключові слова та зупиняти непотрібні (а додано було декілька тисяч слів у широкій відповідності). Гугл додав ті ключові фрази, які були подібні за значенням та змістом до тих, що були в акаунті. Насправді ж це були фрази, які не стосувалися бізнесу клієнта ніяким чином. А потім ще довелось перевіряти пошукові запити, тому що покази реклами були увімкнені, тож роботи було не на одну годину).

3. Варіанти таргетингу

Крім стандартного виду таргетингу – місто, область, країна – є ще декілька варіантів, які можна налаштувати. За замовчуванням вони виглядають так:

5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст
5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст
Помилки РРС-спеціаліста, додаткові варіанти геотаргетингу в Google Ads
5 помилок, які робив кожен РРС-спеціаліст

Рис. 3 – Додаткові варіанти геотаргетингу в Google Ads

Але тут є нюанс: наприклад, ваш бізнес – доставка їжі, ви працюєте тільки по Києву, налаштували таргетинг на Київ, і варіанти таргетингу залишили, як на скріні  вище. Після того, як ваша реклама пропрацювала деякий час, ви дивитесь статистику і бачите, що ваша реклама показувалась не тільки в Києві, а й в інших містах, а може, й у інших країнах, та ще й були кліки, за які ви заплатили гроші. 

Це все тому, що цільове значення у вас стоїть: “Люди, які знаходяться та цікавляться вашим таргетингом”. Тобто хтось зі Львова ввів у пошуку “доставка їжі у Києві”, йому була показана ваша реклама, він по ній клікнув. Тому краще вибирати варіант таргетингу “Присутність: люди, які знаходяться або регулярно відвідують”.

4. Бюджет рекламних кампаній

Працюючи з чужими коштами, потрібно завжди бути уважним з їхнім цільовим використанням. Якщо клієнт вам встановлює певне місячне грошове обмеження на рекламу, то вам треба розділити цю сумму на кількість днів у місяці та кількість кампаній у вашому акаунті. Далі ви запускаєте вашу рекламу і бачите, що гугл витрачає коштів більше, ніж ви йому встановили, буває таке, що і вдвоє більше, і так декілька днів підряд. Та цього не потрібно боятися. Гугл може витрачати денний бюджет більше заданного, але у рамках місячного бюджету. Тобто він оптимізує рекламу таким чином, щоб наприкінці місяця у вас вийшла та сума витрат, яка була закладена спочатку.

5. Місця розміщення у КМС

Якщо у вас є кампанія КМС, то обов’язково потрібно перевіряти місця розміщення реклами, тобто сайти, на яких вона показувалася. КМС дає багато трафіку, а особливо цей трафік дають мобільні додатки, які ви постійно виключаєте з показів, тому що зазвичай цей трафік нецільовий. Та щоб не гратись постійно з чисткою сайтів, краще одразу вимкнути показ на всіх мобільних додатках. 

Найпростіше – це створити список виключених місць розміщень:

Помилки РРС-спеціаліста, списки виключених місць розміщення

Рис. 4 – Списки виключених місць розміщення

Помилки РРС-спеціаліста, як створити список місць розміщень для виключення 

Рис. 5 – Як створити список місць розміщень для виключення 

Помилки РРС-спеціаліста, створення списку

Рис. 6 – Створення списку

Виключити всі додатки одразу: 

  • ввести mobileappcategory::69500 в строку “Вказати декілька місць розміщення”; 
  • натиснути “Додати 1 місце розміщення”. 

Далі цей список можна використовувати для всіх кампаній в КМС.

Помилки РРС-спеціаліста, як виключити всі додатки одночасно

Рис. 7 – Як виключити всі додатки одночасно

Google не стоїть на місці та постійно розвивається. Мало не кожного дня з’являються додаткові інструменти для керування контекстною рекламою, а деякі – стають застарілими. Тому важливо слідкувати за сучасними тенденціями та не боятись зробити помилку під час випробування якогось оновлення або тестування якоїсь нової гіпотези.  Головне, ви маєте визначити, чи доцільно вам це робити, щоб не було додаткових витрат для вашого клієнта.

Розвиваємо український інтернет-маркетинг разом!

Усе буде Україна!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: