Результати дослідження по західному ринку лінкбілдингу від AiraДжерело – aira.net/state-of-link-building

Опитування компанії Aira тривало з 18 лютого по 31 березня 2021 року. За цей час 253 людини відповіли на опитування через TypeForm. Результати були візуалізовані автоматично. В опитуванні взяли участь 253 людини з 36 країн.

Дослідження підтвердило, що у 2020 році найбільш популярним методом лінкбілдингу був контент-маркетинг, спеціально призначений для створення посилань (76%). Більш ніж половина (54%) респондентів заявили, що вони проводили аналіз конкурентів для створення посилань, в той час як 50% використовують повторне згадування бренду як метод лінкбілдингу.

Розміщення гостьових повідомлень трохи опустилося в списку: у 2020 році його використовував 51% опитаних, а у 2021 – 42% респондентів.

Изображение 1 к новости (исследование)

Авторитетність або якість посилання вимірюють за допомогою таких показників SEO:

  • найбільш популярним серед використовуваних респондентами був рейтинг домену від Ahrefs (61%);
  • на другому місці є Domain Authority від Moz, яким скористалися 49% респондентів;
  • на третьому – Majestic.
Изображение 2 к новости (исследование)

Оцінюючи за шкалою від 1 до 10 ефективність лінкбілдингу, 21% зазначив, що посилання дуже ефективно впливають на ранжування в органічному пошуку. З огляду на відповіді, оцінені на 8, 9 та 10 з 10, сумарно 62% респондентів оцінили важливість посилань.

Изображение 3 к новости (исследование)

89% респондентів заявили, що вони створюють контент з метою отримання посилань.

Изображение 4 к новости (исследование)

Більш ніж половина респондентів заявила, що вони запустили кампанії, які генерують 1-9 посилань (60%) та 10-19 посилань (56%) відповідно.

З них 31% визнав, що їхні кампанії за останні 12 місяців не дали ніяких посилань.

Изображение 5 к новости (исследование)

Найбільша проблема, з якою зіткнулися маркетологи, полягала в масштабуванні побудови посилань за великою кількістю продуктів/категорій. 69% респондентів відзначили її як пріоритетну, а 31% респондентів заявив, що отримання тематично релевантних посилань і створення тематично релевантного контенту посідали наступне місце за складністю.

Изображение 6 к новости (исследование)

На питання, чи активно маркетологи електронної комерції створюють посилання на певні області свого сайту, найпопулярнішими відповідями, які набрали 38% голосів, були сторінки категорій та сторінки в тематичному кластері. Жоден з респондентів не вказав, що їх просто турбує отримання посилань на домен в цілому, і ніхто не відмітив цей варіант.

Изображение 7 к новости (исследование)

У питанні, які моделі ціноутворення використовували агентства і фрілансери, коли справа стосувалася стягнення плати за послуги лінкбілдингу, найпопулярнішою відповіддю був гонорар (55%), а найменш популярною формою стягнення плати за створення посилань була ціна за посилання в розмірі 9%.

Изображение 8 к новости (исследование)

Повна версія дослідження наводиться на сайті компанії.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: