Новий огляд YouTube: як працює його система рекомендацій відеоДжерело – YouTube, Social Media Today

Вийшов корисний огляд від YouTube. Його тема – робота системи рекомендацій відео. Ця презентація повинна допомогти творцям відеоматеріалів за допомогою своїх кліпів залучити більше глядачів. Для успіху на YouTube не потрібно бути експертом в алгоритмах аналітики!

Огляд представила Рейчел Алвес, менеджер продуктів YouTube.

У ньому йдеться про те, як досягається головна мета відеохостингу – гарантія користувачам настільки позитивного досвіду роботи з платформою, щоб глядачам хотілося повертатися.

На початку свого існування YouTube отримував відгуки, які висловлювали невдоволення заповненням домашніх каналів людей сенсаційними або відразливими відео. Тому більше уваги стали приділяти таким показникам, як час перегляду відео. Але й він не гарантує позитивного відгуку на якість контенту після переглядів.

Тому YouTube відтоді керується принципом «якість або цінність», прагнучи задовольнити потреби глядачів. Він робить це за допомогою:

  • опитувань користувачів, які виявлятимуть, що людям подобається і чому (зі слів Алвес, платформа розсилає юзерам мільйони опитувань щомісяця);
  • пріоритетності контенту з авторитетних джерел, особливо це стосується новин;
  • зниження поширення відео «змісту, що межує з образливим».

Таким чином, YouTube прагне забезпечити користувачам позитивний досвід роботи з платформою і готовий нести за це відповідальність.

Так, існують різні проблеми з суперечливим контентом, включаючи дезінформацію, відео на тему теорії змови та матеріалами, що викликають політичні розбіжності. Але YouTube намагається вдосконалювати свій підхід до тих відео, які він рекомендує користувачам, попри відсутність ідеального рішення.

Як уже згадувалося, платформа щомісяця збирає відгуки про широкий спектр завантажених відео. Алвес каже, що на даному етапі співробітники YouTube не діляться цією інформацією з творцями контенту через брак відгуків по кожному окремому кліпу. Однак ця інформація використовується, щоб покращувати свої алгоритми та системи.

Крім прямої зворотного зв'язку через опитування, YouTube також використовує такі сигнали, як:

  • натискання на опцію «Не цікавить» в окремому меню відео;
  • лайки та дізлайки до роликів;
  • публікації кліпів.

Як і на інших соціальних платформах, ці дії є важливими для визначення охоплення відео через домашню сторінку YouTube і списки «Рекомендовані». Ці швидкі показники відгуку також грають роль у визначенні вашої ефективності.

Гіпотеза про те, що існує один центральний алгоритм YouTube, невірна. Домашня сторінка та «Рекомендовані» списки насправді використовують різні алгоритми. Творцям, які прагнуть максимізувати перегляди з домашньої сторінки, краще вивчити свій контент з точки зору тих, хто ще не знайомий з їхнім конкретним каналом, але відчуває інтерес до аналогічних відео.

Постійне розміщення новинок може допомогти підтримувати появу ваших відео у відповідних відеострічках користувачів. Алвес також зазначає, що якщо ці люди вже дивилися деякі з ваших інших кліпів, то вони дізнаються про останні ролики, запропоновані вами.


У стрічці «Рекомендовані» ці відео підказують глядачам, що варто дивитися далі після поточного кліпу.

Найбільш ефективна тактика для збільшення своєї присутності в списках "Рекомендованих", на думку Алвес – це розробка серії відеороликів або створення тематично пов'язаних кліпів. Також вона рекомендує використовувати єдиний стиль заголовка та ескізу, створивши сильний, впізнаваний фірмовий стиль бренду.

Ефективними інструментами, що спонукають глядачів продовжувати дивитися ваш контент, є кнопки з закликом до дії «Дивитися ще», а також плейлисти та кінцеві заставки. Тому якщо ви перейдете на головну сторінку, YouTube спробує показати вам контент на основі індивідуальних рекомендацій (наприклад, історія, місце розташування, тенденції та ін.). Якщо ж ви перейдете до конкретного відео, рекомендований вміст буде визначатися цим конкретним кліпом. Система YouTube намагається працювати максимально персоніфіковано.

По суті, творцям контенту потрібно випускати ролики, які подобаються їхній цільової аудиторії, а потім послідовно накопичувати відео на тематики, що спонукають глядачів повертатися на канал знову. Крім того, варто підтримувати елементи брендингу для підвищення впізнаваності. Частково це приходить з розумінням того, що працює у вашій ніші, але визначення стратегічного підходу та дотримання процесу також є ключем до створення аудиторії на YouTube.

Тут є декілька цінних порад, які можуть допомогти просунути ваш відеоканал. З огляду на те, що YouTube обслуговує понад 2 мільярди активних користувачів на місяць, це варто врахувати при створенні маркетингового плану.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: