Як працює ранжування в Google: пояснення Гері ІлшаДжерело – seroundtable.com

Співробітник Google Гері Ілш пояснив, як пошуковик ранжує результати пошуку, у другій частині подкасту Search Off The Record, який вийшов 6 липня.

Так, спочатку Google скорочує число тих сторінок, які можуть ранжуватися за певним запитом до невеликого списку. Наприклад, 1000 сторінок. Потім пошуковик застосовує до цього скороченим списком сигнали ранжування, так звані «магічні сигнали».

Спочатку, щоб створити скорочений список, Google перевіряє актуальність та релевантність на основі запиту і змісту сторінки.

Потім пошуковик:

  • використовує спеціальний метод для створення списку у зворотному порядку;
  • прибирає те, що не може перерахувати;
  • отримує список зі, скажімо, 1000 сторінок;
  • застосовує до скороченого списку сигнали ранжування, щоб зробити набір результатів більш відповідним запитом користувача.

Прикладами «магічних сигналів» вважаються RankBrain і HTTPS.

Google скорочує кількість сторінок, які він може повернути за запитом, після чого алгоритми ранжування та «магічні сигнали» працюють з цим скороченим набором.

Є новини й про те, як Google ранжує цей скорочений список сторінок. За словами Ілша, тепер ранжування засноване на числах. Кожному результату присвоюється певний бал. Він обчислюється з використанням сигналів, зібраних під час індексування, та інших сигналів. Те, що користувачі бачать в результатах пошуку, – це ранжований список, заснований на привласнених результатів пошуку числах/балах.

«Магічні сигнали», такі, як RankBrain, множать дані кожному результату бали на певне число. Цей результат підніметься в підсумковому наборі. Якщо Google з якоїсь причини хоче видалити результат з набору, то він може помножити його бал на 0. При такому підході низька ймовірність того, що у сторінок буде однаковий бал.

HTTPS – це вирішальний фактор, і дає лише невеликий імпульс в ранжуванні. Вирішальні фактори не реорганізують результати пошуку, поки не виникає «нічия» і необхідність зрозуміти, якому результату віддати перевагу.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: