Як зробити контент дружнім для SEOКонтент високої якості, оптимізований і для користувача запитів, і під вимоги пошукових систем ‒ ось саме те, що підвищить позиції сайту в пошуковій видачі.

Такий контент називається дружнім для SEO. Його створення передбачає врахування декількох важливих аспектів. Що важливо зробити тим, хто хоче підвищити рейтинг свого сайту?

1. Оцінити ступінь його користі


Перш за все, подивіться на ваш контент очима користувачів. Облік поведінкових факторів є важливим для ранжирування, тому що сьогодні оптимізація не проводиться у відриві від аналізу користувальницьких думок.

Задайте собі наступні питання:

 • що шукає в мережі ваша цільова аудиторія і які типи контенту для цього найбільш корисні;
 • як саме вона формулює свої запити і вирішення яких проблем очікує отримати, скориставшись вашими текстами, зображеннями, аудіо та відео;
 • чи зручний запропонований вами контент для сприйняття, чи релевантний він;
 • чи немає в статтях перенасиченості посиланнями, що говорить про надмірну увагу до вимог пошукових систем?

Проаналізувавши якість і різноманітність видів контенту, ви легко оціните, чи знайдено баланс між інтересом людей і вимогами для SEO-просування.

2. Проаналізувати ключові слова


Незважаючи на те, що сучасне SEO ‒ це сукупність чинників, що доповнюють один одний, правильно підібрані ключі, як і раніше, посідають основну роль.

Вибираючи цільові ключові слова, подумайте про кінцеву мету пошуку ‒ наскільки точно вони підібрані і про те, яким чином ваш контент буде конкурувати з уже відображуваним в пошуку.

Дослідити ключові для SEO-дружнього контенту набагато зручніше за допомогою спеціалізованих програм. У цьому допоможуть інструменти від Гугла ‒ Google Keyword Planner, Autocomplete (пропонує варіанти ключів на основі запитів користувачів) або опція “Подібні запити”.

Зображення 1 до статті Дружній сео контент

Рис. 1 ‒ Приклад підбору ключів за допомогою Google Autocomplete

Зображення 2 до статті Дружній сео контент


Рис. 2 ‒ Приклад підбору ключів за допомогою опції Схожі запити


Для розширеної аналітики сайту та оцінки трафіку буде корисна Finteza. Цей сервіс знайде найпопулярніший контент на веб-ресурсі та допоможе вивчити глибину переглядів.
Ключові слова в ідеалі не повинні складати понад 5% від обсягу тексту, але їх важливо вказати в заголовку, короткому змісті тексту і в метатегах.
Варто звернути увагу на long-tail ключовики. Їм притаманна висока конверсія, оскільки багато людей шукають конкретні дані, що вимагають уточнення. Тому “хвостаті” запити можуть стати джерелом пошукового трафіку, попри низьку частотність.
Допоможе підібрати подовжений ключ використання умовно безкоштовних сервісів, наприклад, Keywordtool.io:

Зображення 3 до статті Дружній сео контент

Рис. 3 ‒ Приклад підбору ключів за допомогою Keywordtool


Таким чином, за ключами long-tail значно легше опинитися в ТОПі інтернет-ресурсів.
Корисним виявиться Google Trends, який показує “трендові” ключові слова протягом заданих часових проміжків:

Зображення 4 до статті Дружній сео контент

Рис. 4 ‒ Інтерфейс Google Trends

3. Опрацювати структуру та читабельність статті


Текст, який дає користувачеві відповідь на питання, важливо подати в зручній і зрозумілій формі, систематизуючи інформацію. Тут є важливими:

 • чіткість структури, логічність і зв’язність тексту;
 • наявність підзаголовків і абзаців по 2-3 пропозиції, які полегшують сприйняття;
 • активне використання нумерованих і маркованих списків;
 • рівень щільності ключових слів;
 • довжини слів і пропозицій, легкий стиль викладення.


Форматування контенту не тільки полегшить життя користувачів, але й допомагає пошуковим системам швидко його переглядати. Середній обсяг тексту, який вважається умовно-оптимальним, знаходиться в межах 500 слів. Роботу з контентом полегшать сервіси Ahrefs, Istio, Miratext і TextAnalyzer.

4. Вибрати заголовки, які зачіпають

Заголовки важливо робити короткими, близько 60 символів, і такими, що запам’ятовуються. Так користувачі зможуть швидко визначити тему контенту і сприймаючи її як привабливу, переходити на веб-ресурс. Ключі краще розташовувати на початку речення.

З точки зору SEO оцінити заголовок можна за допомогою інструменту CoSchedule, який допоможе визначити його читабельність.

Зображення 5 до статті Дружній сео контент

Рис. 5 ‒ Інтерфейс CoSchedule

5. Оптимізувати URL, зображення та метадані


Візуальний контент отримує все більшу вагу в SEO-просуванні. Його легко урізноманітнити цікавими зображеннями і наочними відеофайлами, особливо якщо уважно прописати метатеги, включивши до них ключові слова. Для SEO зображень варто прописати атрибути alt і title, підписи до картинок та імена файлів.

Оптимізовані URL повинні включати ключові слова на кожній сторінці, але краще, щоб кожен з них містив одночасно не більше п’яти слів.

Зображення 6 до статті Дружній сео контент

Рис. 6 ‒ Приклад вдалого URL

При грамотному налаштуванні метатегів на сайт можна залучити більше трафіку. Якщо description тексту буде містити ключові слова, бажано в прямому входженні, це ранжується пошуковими роботами і позитивно вплине на видачу.

Але оскільки цей опис ‒ перше, що бачить користувач на сторінці видачі пошукової системи (сніпет), то важливо скласти його узгодженим текстом з пари коротких пропозицій. Правильно, якщо він не збігається з title. Крім того, варто уникати використання стоп-слів.

Зображення 7 до статті Дружній сео контент

Рис. 7 ‒ Приклад вдалого сніпету

6. Додати релевантні посилання, мікророзмітку та кнопки соцмереж


Якісний контент може містити зовнішні та внутрішні посилання. Так, перелінковка всередині сайту з одного запису на іншу додасть йому додаткової цінності. А отже, й вагу для пошукових систем, знижуючи показник відмов та потенційно збільшуючи кількість конверсій. Вихідні посилання також будуть корисними ‒ за умови, що вони посилаються на джерела, які вважаються авторитетними.

Зображення 8 до статті Дружній сео контент

Рис. 8 ‒ Посилання на зовнішні джерела

Мікророзмітка є кодом, який допомагає пошуковим системам розуміти зміст сторінок веб-ресурсу. Вона приносить трафік для сайту, створюючи розширені сніпети, частота переходів за якими зазвичай вища, ніж за звичайними результатами пошуку. Додавання розмітки на сторінки допоможе виділити їх у видачі. Існує Майстер розмітки структурованих даних від Google, який дозволяє додавати розмітку в контент.

Зображення 9 до статті Дружній сео контент

Рис. 9 ‒ Приклад успішної мікророзмітки

Встановлення кнопок для соцмереж безпосередньо не впливає на SEO, проте допомагає створити зацікавленість контентом і можливість ділитися ним. Безкоштовні посилання потрібні всім ресурсам!

7. Перевірити версію для мобільних пристроїв

Зараз наявність мобільної версії сайту ‒ обов’язковий захід, адже Google добре ранжує сайти, оптимізовані під гаджети. Користувачам може бути незручно читати контент на телефонах, тому слід подбати про те, щоб на маленьких екранах інформація теж відображалася коректно і мобільний трафік не був упущений.

Чим зручнішою є навігація і меншою є потреба в прокручуванні, тим вдаліше виконаний адаптивний дизайн. Є сенс використовувати прискорені мобільні сторінки. Перевірити будь-який сайт на його «мобільність» можна за допомогою Google Mobile Friendly, де сторінка відображається так, як її бачить користувач з телефону або планшету.

Зображення 10 до статті Дружній сео контент

Рис. 10 ‒ Приклад відображення версії сайту для ПК

Зображення 11 до статті Дружній сео контент

Рис. 11 ‒ Приклад відображення версії сайту для мобільних пристроїв

Коректне відображення матеріалу з будь-яких типів пристроїв робить його також SEO-дружнім.

8. Оновлювати контент регулярно і постійно


Для того щоб контент залишався актуальним для пошукових систем, необхідно періодично оновлювати його ‒ і створюючи новий, і вносячи зміни в старий. Google надає користувачам найсвіжіші результати за пошуковими запитами. Якщо змінити дату публікації і відредагувати текст, це допоможе системам повторно проіндексувати сайт.

Зображення 12 до статті Дружній сео контент

Рис. 12 ‒ Приклад оновленої статті

Як ми можемо перевірити дружність контенту:

 • подивитися наочні результати, встановивши Google Analytics або Yandex Metrika;
 • проаналізувати, як довго відвідувачі перебувають на сторінках сайту і який показник відмов, чи правильно пошукові системи визначили релевантність сторінок.

Таким чином, створення контенту, дружнього для SEO ‒ непросте завдання. Але незважаючи на те, що його створення вимагає часу й сил, це виправдана інвестиція в потенційні конверсії. Головне ‒ пам’ятати, що в першу чергу контент створюється не для пошукових машин, а для людей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: