Як зібрати семантику для контекстної рекламиЦільові запити користувачів ‒ це головний критерій результату контекстної реклами. Якщо хтось із них перейшов на сайт і готовий купити товар або замовити послугу, це означає, що реклама себе окупила та може принести прибуток. Для того щоб вона приваблювала клієнтів на веб-ресурс, важливо максимально точно підібрати фрази, які потенційні клієнти вводять у пошуковій системі. Інакше кажучи, скласти семантичне ядро. З цього важливого кроку починаються практично всі кампанії по контекстній рекламі. 

Таким чином, семантичне ядро ‒ це список ключових фраз, які ініціюють показ оголошення зацікавленому користувачу. Успіх контекстної реклами залежить саме від розуміння потенційних клієнтів та від уміння передбачити запити, які у них виникають. Наявність інформації за високочастотними запитами спричинить приплив трафіку на сайт.

Переваги грамотно зібраної семантики:

 • економія бюджету (відсутність нецільових кліків);
 • своєчасне додавання зайвих запитів до стоп-слів;
 • максимальний ефект конверсій.

1. Що необхідно врахувати

Найважливіший параметр для збору ядра ‒ кількість пошукових запитів за ключовим словом. Частотність запиту залежить від його охоплення і тематики, та чим вищим є її показник за місяць, тим більша кількість користувачів шукає цей запит.

Отже, в ключах первинного списку семантики напевно виявляться назва товару/послуги, сегмент, дія, ціна, терміновість і локація. За допомогою правильно підібраних параметрів вийде показувати більш релевантне рекламне оголошення для цільової аудиторії.

Існує 4 етапу збору семантики:

 1. Отримання ключових слів за допомогою сторонніх сервісів та пошукових підказок.
 2. Зняття частотності ключових слів.
 3. Аналіз результатів конкурентів.
 4. Підсумкова кластеризація.

Для складання семантичного ядра краще користуватися професійними інструментами, які показують фактичні запити користувачів. З їхньою допомогою вдасться підібрати рекламні пропозиції так, щоб отримати максимум цільових переходів на сайт.

2. Найбільш популярні сервіси для збору семантики

 1. «Планувальник ключових слів» Google Ads ‒ він розміщений в розділі «Інструменти та налаштування». Підібрати запити в ньому можна, або ввівши їх вручну, або вказавши сайт.
Зображення 1 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 1 – Планувальник ключових слів в інтерфейсі Google Ads

 1. Вдалий інструмент для роботи з ядрами від 500 запитів ‒ Key Collector. Це не безкоштовний софт, але його функціонал досить широкий. Після отримання списку з програми необхідно позбутися дублів та видалити нецільові запити, помістивши їх до переліку мінус-слів.
Зображення 2 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 2 – Інтерфейс Key Collector

 1. Плагін для популярних браузерів ‒ Wordstat Assistant. Підходить для ядер до 500 фраз. Безкоштовний, дозволяє у напівавтоматичному режимі підібрати ключові слова з Вордстату.  
Зображення 3 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 3 – Інтерфейс Wordstat Assistant

Також можна залучити інструмент Ефективність Google Search Console. Це дозволяє аналізувати запити за такими показниками, як Кліки, Покази та Позиції.

3. Інші способи збору семантики

Доповнити результати, отримані в програмах, можна за допомогою пошукових підказок.

Їх легко підглянути в Гуглі:

Зображення 4 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 4 – Пошукові підказки Google до запиту

Крім того, ключові слова можна підібрати в сервісах на зразок Serpstat, перейшовши в «Аналіз ключових фраз → Пошукові підказки».

Зображення 5 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 5 – Аналіз пошукових підказок за допомогою сервісу Serpstat

Для кращого розуміння можна проаналізувати конкурентів тієї ж тематики, звернувши увагу на запити, за якими свою рекламу показують вони. Це також можна робити вручну, а можна запустити своє доменне ім’я в спеціальних програмах та врахувати результати пошуку, які відображаються. Наприклад, скористатися сервісом Ahrefs.

Зображення 6 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 6 –  Приклад аналізу пошукових запитів конкурентів сервісом Ahrefs

Скомпонувати між собою в різних комбінаціях усі отримані запити можна, наприклад, за допомогою генератору фраз PPC-help.

Зображення 7 до статті Як зібрати семантику для контекстної реклами

Рис. 7 – Стартова сторінка інтерфейсу PPC-help

Якщо запитів вийшло занадто багато, перш за все варто відсікти всі низькочастотні.

Крім того, можна або взяти ключі в лапки й отримати трафік тільки за цими словами, або зібрати максимальну кількість мінус-слів та залишити тільки частотні для уникнення кліків за нецільовими запитами.

4. Кластеризація запитів

Розбивши фрази на тематичні підгрупи, ви проведете так звану кластеризацію. Мета – запобігти потраплянню до однієї групи запитів, просування яких на одній сторінці виявиться неефективним.

Особливості кластеризації для контекстної реклами полягають в тому, що у ключових фраз глибший та ширший діапазон. Показникам частотності в цьому випадку надається менше значення. Зібране семантичне ядро кластеризується, виходячи з того, на які кампанії воно буде розбитим. Саме структура семантики акаунту впливає на управління рекламою.

Легко диференціювати кластери так:

 • висококонверсійні;
 • середньоконверсійні;
 • низькоконверсійні;
 • транзакційні (з формулюваннями, що продають);
 • сміттєві (спам).

Варіанти кластеризації запитів бувають різними: ієрархічними (наприклад, за локацією або за категоріями) та не ієрархічними (за конверсією, за мінус-словами або за кількістю слів у фразі та ін.). Можна розбити кампанії за підкатегоріями, а можна – за кластерами співвідношення прибутку з товару до конверсії.

Методи кластеризації:

 • різні ставки на різні кампанії – стратегія для магазинів/не магазинів (друга підходить для запуску будь-яких послуг);
 • всі ключі зливаються в одну кампанію, без переваг, і часто за єдиною ставкою – цей метод підходить для тестових кампаній або для односторінкового сайту.  

Кластеризації можна виконати вручну, автоматично або поєднуючи обидва методи. Перший метод – найдовший, але надійний, другий – швидкий, проте не завжди правильний. Третій є оптимальним, адже він поєднує переваги перших двох: краще почати з автоматичного й закінчити перевірку вручну.

У підсумку після отримання даних за конверсією в хороших кластерах варто розширювати семантичне ядро, а в поганих, відповідно, потрібно чистити семантику. Попри тривалість процедури та необхідність постійно відстежувати зміни, виконана робота виправдовує себе. Оптимально, коли на кожен кластер встановлені своя ставка та своя стратегія.

За результатами збору семантичне ядро для контекстної реклами повинно бути максимально повним, щоб містити всі необхідні запити, і водночас виключати всі слова, які виявляться нецільовими кліками. Саме в цьому випадку рекламна кампанія буде ефективною та принесе очікуваний прибуток.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: